Legenda nie owija w bawełnę. Tak mówi o transferze Oskara Fajfera

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Oskar Fajfer w przyszłym sezonie będzie rywalizować w barwach Moje Bermudy Stali Gorzów. Ten transfer wzbudza sporo emocji. Teraz w rozmowie z WP SportoweFakty skomentował go legendarny zawodnik i były trener gorzowskiego klubu Bogusław Nowak.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Oskar Fajfer to jest dobry zawodnik, ale na pierwszą ligę. Myślę, że PGE Ekstraliga może być dla niego za trudna. Końcówka sezonu w jego wykonaniu nie powalała na kolana. Oczywiście trzeba mieć na uwadze kontuzje, które znacznie pokrzyżowały mu szyki. Niemniej, to też nie pomaga i wybija z rytmu. Jeden uraz, drugi uraz, nowe środowisko, wyzwania. Przejście na wyższy szczebel rozgrywek to wielka odpowiedzialność. Różnica poziomów jest odczuwalna i stanowi wielkie wyzwanie, nawet jak wszystko się układa. Nie jestem entuzjastą tego transferu – zaznaczył Nowak.

Uznaje też, że Fajfer jest “wielką niewiadomą” i “nie gwarantuje wysokich zdobyczy punktowych”.

– Wobec tego uważam, że lepiej ściągnąć jakiegoś młodego żużlowca i budować go na lata. W turniejach finałowych IMŚJ talentów nie brakuje, zatem myślę, że takie rozwiązanie nie byłoby głupie, a efekt do osiągnięcia zdecydowanie długofalowy – podkreślił Nowak, cytowany przez WP SF.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 30 sierpnia 2022 o godz. 17:16:33


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: