Przemysław Urbaniak wskazuje cel Mieszka. “W tym kierunku na pewno będziemy szli”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Mieszko Gniezno zakończył już IV-ligowy sezon. Zespół prowadzony przez trenera Przemysława Urbaniaka zajął 5. miejsce, z dorobkiem 62 punktów (18-8-10). Jak szkoleniowiec podsumował poczynania swoich podopiecznych?

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Nie ukrywam, że na pewno pierwsza runda w naszym wykonaniu była kapitalna. Pozycja lidera na pewno we wszystkich pobudziła takie pozytywne emocje, że można coś wielkiego osiągnąć. Niestety, runda rewanżowa w naszym wykonaniu na pewno była słabsza. Zdobyliśmy mniej punktów i rzadziej cieszyliśmy się ze zwycięstw. Mimo wszystko uważam, że cały sezon można uznać za pozytywny – podkreślił Urbaniak.

Plan po spadku udało się wykonać. – Po spadku zamysł był taki, żeby zacząć odnosić zwycięstwa. I tych zwycięstw zanotowaliśmy sporo. Nie uniknęliśmy też porażek, przede wszystkim w rundzie rewanżowej. Przyszedł taki miesiąc, w którym notowaliśmy porażki i remisy, za sprawą czego czołówka nam uciekła. Mimo wszystko na koniec – moim zdaniem – można być zadowolonym. Po spadku z trzeciej lidze ta gra w niższej klasie rozgrywkowej była dla nas niewiadomą. Cóż, nie udało się awansować, ale na pewno było to dobre przetarcie przed nowym sezonem, który niebawem ruszy. Na pewno to duże doświadczenie i nie ukrywam, że trudna liga – kontynuował szkoleniowiec.

Czy w następnym sezonie nadal będzie prowadzić seniorów Mieszka? – Tak, tak, na tę chwilę nic mi nie wiadomo o jakichś zmianach. Chwilka luzu, dosłownie 10 dni wolnego i wznawiamy zajęcia treningowe. Czas na regenerację jest krótki. Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i będziemy starać się uniknąć – zapewnił.

A czy Mieszko przeprowadzi jakieś transfery? – Trudno było rozmawiać z zawodnikami, bo liga dopiero się skończyła. Rozmowy gdzieś są prowadzone, ale na personalia jeszcze trzeba poczekać do momentu, aż uda się dopiąć te sprawy. Uważam jednak i myślę, że zarząd również, że celem jest utrzymanie członu tej drużyny. Świeże twarze na pewno są mile widziane i w tym kierunku na pewno będziemy szli – zaznaczył Przemysław Urbaniak.

Czy któryś z zawodników już jasno dał do zrozumienia, że chce odejść? – Jest za szybko, by o tym mówić. Były już rozmowy z każdym zawodnikiem. Jeżeli nadarzy się sytuacja, że któryś z zawodników naszego klubu otrzyma lepszą propozycję z wyższej ligi, to na pewno nikogo nie będę chciał na siłę tutaj trzymać. Też byłbym za tym, by spróbował swoich sił gdzieś wyżej. Tak do tego podchodzę. Czy takie propozycje są? Na ten moment nic o tym nie wiem – uciął temat szkoleniowiec naszych piłkarzy.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 29 czerwca 2022 o godz. 13:28:05


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: