Start – ROW. O tej decyzji było głośno. Wymowne słowa szefa sędziów!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Szalenie głośno było o 15. biegu meczu Aforti Start Gniezno – ROW Rybnik, który de facto zadecydował o wyniku tego spotkania. (ZOBACZ TUTAJ >>>). Prezes ROW-u Krzysztof Mrozek mówił nawet o możliwym proteście (CZYTAJ TUTAJ >>>). Teraz głos ws. decyzji Ryszarda Bryły zabrał szef polskich sędziów Leszek Demski.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Przypomnijmy, że Bryła wykluczył Grzegorza Zengotę za ponowne poruszanie się pod taśmą. Wiele osób twierdziło, że popełnił wielki błąd. Co na to Demski? – Proszę zapytać Krzysztofa Mrozka, ile błędów popełnili zawodnicy z Rybnika w tych zawodach. Nie starczy palców u jednej ręki. Wystarczyłoby, że popełniliby o jeden błąd mniej i nie byłoby tematu 15. biegu – powiedział portalowi WP SportoweFakty.

Jeżeli chodzi o 15. bieg, to ruch Zengoty był. Pytanie, czy ten ruch był na ostrzeżenie. Sędzia uznał, że tak. Ruch był w pierwszej fazie po zapaleniu zielonego światła. Regulamin mówi, że zawodnik ma stać nieruchomo. Sędzia to tak zinterpretował, ale ja bym Zengocie nie przyznał ostrzeżenia. Ruch był na samym początku, po wkręceniu gazu. Arbiter uznał inaczej, ale nawet jeśli uznać to za błąd sędziego, to o wiele więcej błędów popełnili zawodnicy z Rybnika i w tym należy upatrywać przyczyn porażki – skwitował Demski.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 28 czerwca 2022 o godz. 21:03:42


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: