Start odpowiedział kibicom! “Łatwo jest powiedzieć, że Błażeja należałoby zwolnić”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Na stronie internetowej startgniezno.com pojawiła się odpowiedź gnieźnieńskiego klubu na list otwarty kibiców. Całość dostępna jest tutaj >>>, natomiast poniżej zamieszczamy kilka fragmentów wypowiedzi Radosława Majewskiego, dyrektora Startu Gniezno.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

…o braku prezesa (pisaliśmy o tym jako pierwsi)

“Na podstawie złożonej z powodów osobistych rezygnacji prezes Tomasz Wojciechowski swoją funkcję pełnił do końca marca bieżącego roku. 29 marca odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia podczas którego udzielone zostało absolutorium pozostałym członkom zarządu – mi oraz Rafałowi Matkowskiemu i Hubertowi Koteckiemu. Od tego czasu stowarzyszenie funkcjonuje bez prezesa i nie ma w tym nic niezwykłego – zgodnie ze statutem do ważności uchwał Zarządu konieczna jest zwykła większość. Obecnie – ze względu na rezygnację złożoną przez kolegę Rafała Matkowskiego – stoimy przed koniecznością zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Stowarzyszenia, które odbędzie się 7 czerwca”.

…o tym, kto obecnie podejmuje kluczowe decyzje

Całokształtem działalności stowarzyszenia kieruje Zarząd. Liczę, że podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania uda się go powiększyć o osoby, które będą zaangażowane w prace na rzecz klubu. Działamy przejrzyście i demokratycznie. Zarząd może składać się z 3 do 5 członków i już teraz rozmawiamy z potencjalnymi kandydatami do tego, aby znaleźli się w jego strukturach. Ostatnie wyniki drużyny tych rozmów nie ułatwiają, a wszystko okaże się na wspomnianym Nadzwyczajnym Walnym. Chciałbym, żeby w zarządzie zasiadały osoby, spośród największych sponsorów klubu, tak aby miały bezpośredni udział i wpływ na funkcjonowanie klubu. Jeśli zaś chodzi o odsunięcie się Rafaela Wojciechowskiego, to po rodzinnej tragedii postanowił on od żużla w sezonie 2022 odpocząć. Nadal jednak współpracuje z klubem w kwestiach marketingowych i sponsorskich. Stowarzyszenie powiększyło się do grona 22 członków. Praca w zarządzie to konieczność ponoszenia odpowiedzialności, a często przeszkodą w podjęciu się tej pracy jest brak odpowiedniej ilości wolnego czasu oraz hejt, jaki wiąże się z byciem osobą zaangażowaną w tych strukturach przy braku wyniku sportowego. Ja mogę zapewnić o jednym – wszystkim osobom działającym w klubie zależy na jego dobru. Nikt nie przychodzi tutaj dla zabawy, a czasu poświęconego na żużel nie rozpatruje w kategoriach rozrywki.

…o Błażeju Skrzeszewskim

Przekrzykiwanie się z kibicami po meczach w Rybniku czy Gnieźnie pod „10tką” nie jest dobrą formą do kontaktu menadżera z fanami naszego zespołu. Zwłaszcza, że jako kierownik drużyny jest zobligowany do uczestnictwa w pomeczowym zebraniu jury. Planujemy zorganizować otwarte spotkanie w trakcie którego niejasności zostaną wytłumaczone. Owszem, można mieć do niego zastrzeżenia, jak do każdego człowieka podejmującego ważne decyzje. Ja się z tym zgadzam, bo w mojej ocenie błędy zostały popełnione chociażby w Rybniku. Błażej doskonale o tym wie, że brak pewnych decyzji oceniam negatywnie – rozmawialiśmy na ten temat już wracając z tego meczu wyjazdowego. Niestety, ludzi idealnych, nie popełniających błędów nie ma. Oczywiście, łatwo jest powiedzieć, że Błażeja należałoby zwolnić – tylko trzeba jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, co dalej. Na rynku nie ma wolnych nazwisk godnych uwagi. Na spotkanie wyjazdowe do Bydgoszczy żadnych nerwowych ruchów robić nie będziemy. Wsparciem dla B.Skrzeszewskiego w parkingu jest osoba Tomasza Fajfera i ta dwójka musi ze sobą współpracować.

…o sytuacji finansowej klubu

Ostatnie lata nie należą do najłatwiejszych. W sezonie 2021 zmagaliśmy się z ograniczeniami związanymi z pandemią, początek roku bez kibiców na trybunach. Sama pandemia przyzwyczaiła ludzi do oglądania spotkań w telewizji, gdzie tego żużla jest bardzo dużo. To spowodowało spadek frekwencji na stadionach – bo nie jest to tylko i wyłącznie nasz problem. Staramy sobie radzić w Gnieźnie na wiele sposobów, dzięki spółce SKS Start S.A. radzimy sobie m.in. z problemem finansowym. Sytuacja gospodarcza wywołana m.in. działaniami zbrojnymi na Ukrainie, szalejąca inflacja – też powodują trudności w pozyskaniu sponsorów. Problemów jest wiele, mierzę się z nimi w codziennej pracy na rzecz klubu. Łatwo oceniać nas z perspektywy trybun, klikać wyłącznie negatywne komentarze w Internecie. Tej niewidocznej na zewnątrz pracy w klubie jest całe mnóstwo. Podejmujemy wiele działań promocyjnych, wychodzimy do najmłodszych kibiców, staramy się być obecni na wydarzeniach, gdzie tylko możemy promować dyscyplinę. Powstały na stadionie loże VIP, absolutna nowość w Gnieźnie, która została dobrze przyjęta przez sponsorów i mamy pozytywny odbiór z zewnątrz, mamy strefę kibica, gdzie ostatnio fani mogli spotkać się przed meczem z Oskarem Fajferem, rozwijamy gastronomię na stadionie. Rozbudowaliśmy dział marketingu, w tym roku powinniśmy mieć rekordowy budżet powyżej 4 milionów złotych. Proszę mi wierzyć, to nie jest tak, że nic w klubie się nie dzieje, a w jego strukturach zasiadają osoby nie mające pojęcia o tym, co robią. Niestety, nasze starania, pracę niszczy wynik sportowy nad czym mocno wszyscy ubolewamy. Pomimo tego nasi zawodnicy zawsze i w każdej sprawie mogą liczyć na wsparcie klubu. Prośba z naszej strony jest taka, żeby nam pomóc, a nie utrudniać naszych działań. Jeśli zawodnicy nie uporają się z kłopotami, to nikt z działaczy na motocykl nie wsiądzie. My stworzyliśmy im idealne warunki do funkcjonowania w tym sporcie, co wszyscy podkreślają.

Źródło: startgniezno.com.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26 maja 2022 o godz. 22:33:18


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: