eWinner 1. Liga bez Rosjan? Dwie drużyny straciłyby sporo

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W dyskursie publicznym trwa debata nad totalnym wykluczeniem Rosjan ze sportu za napaść na Ukrainę. Póki co przedstawiciele tego kraju zostali wyrzuceni z kilku dyscyplin. Nie wiadomo, jak będzie z żużlem. Mimo to już teraz sprawdziliśmy, jak wyglądałyby siły drużyn eWinner 1. Ligi bez Rosjan.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa w najlepsze. W międzyczasie świat myśli o tym, jak ukarać Rosję. Pojawiają się przeróżne sankcje, w tym też sportowe. Możliwe, że ze względu na inwazję rosyjscy zawodnicy nie zostaną dopuszczeni do jazdy w polskich ligach żużlowych.

Jeśli chodzi o eWinner 1. Ligę, to najmocniej straciłyby drużyny z Gdańska i Rybnika. Liderem Wybrzeża jest przecież Wiktor Kułakow. Gdyby on nie mógł ścigać się w Polsce, to niewątpliwie siła Wybrzeża mocno by zmalała. Podobnie zresztą sprawa wygląda z ROW-em Rybnik, który ma ważny kontrakt z Siergiejem Łogaczowem.

Na zapleczu PGE Ekstraligi Rosjan zbyt wielu nie ma. Warto jednak spostrzec, że stratna byłaby również ekipa z Bydgoszczy. Polonia ma podpisany kontrakt z Romanem Lachbaumem. To bezsprzecznie wartościowy zawodnik, który może wnieść sporo do składu ekipy z miasta nad Brdą.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 1 marca 2022 o godz. 19:37:39


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: