Worek medali zawodników Husarza. Aż trzy złota!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Bardzo dobrze rozpoczął sezon 2022 KS Husarz Gniezno podczas Mistrzostw Miasta Poznania w zapasach – memoriał Bogdana Brody, które odbyły się w minioną sobotę (05.02.2022r.).

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Do zmagań na matach przystąpiło ponad 120 zawodników z 10 klubów, w tym sportowcy z Holandii i Czech. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 10 zawodników. Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie, a drużynę gnieźnieńskiego Husarza najlepiej reprezentowali, zdobywając złote medale – Matylda Dziadoszek (36 kg), Dominik Dynaryński (48 kg) i Eryk Bogucki (73 kg).

Bardzo udane występy zaliczyli  również – Alan Bogucki, Witold Błaszczyk i Mateusz Dziadoszek, którzy wywalczyli srebrne medale.

Na trzecim miejscu podium, z brązowymi medalami, stanęli – Gabriela Dynaryńska, Eryk Morawski, Maksymilian Bułka i Adam Wiśniewski

Zapaśnicy z Gniezna zdobyli łącznie 10 medali i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na 3 pozycji, za Unią Swarzędz i Sobieskim Poznań.

Imprezę w Poznaniu zaszczycił swoją osobą brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach w stylu klasycznym  Tadeusz Michalik, który odznaczał zapaśników podczas ceremonii medalowej.

Udział w powyższej imprezie był możliwy dzięki Projektowi finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 6 lutego 2022 o godz. 14:00:26

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!