Gnieźnianka poleci na mistrzostwa Europy? To piękne marzenie może się spełnić!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Kiedyś Paula Kulig grała w piłkę nożną. Po sześcioletniej przygodzie z tym sportem postanowiła na coś nowego. Chciała mocniej rozwinąć skrzydła i zdecydowała się uprawiać biegi z przeszkodami.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Widząc filmiki i słysząc opowiadania o tych biegach, bardzo mnie to zaintrygowało. Zawsze chciałam spróbować swoich sił. Jak nadarzyła się okazja, to właściwie ani chwili się nie zastanawiałam, tylko postanowiłam spróbować. Tak poszło dalej. Mając znajomych w takim kręgu sportowym, takim przeszkodowym, łatwiej było mi się wbić do tego świata, zaczęłam trenować pod tę dyscyplinę i wszystko automatycznie się rozwinęło – powiedziała nam gnieźnieńska sportsmenka.

Paula ma za sobą udział w Ninja Warrior Polska, gdzie zdołała dojść najdalej spośród kobiet. Osiągnęła tam więcej, niż się spodziewała. Wynik, jak na debiut, był naprawdę obiecujący. – Przez to wszystko apetyt rośnie. W każdej kolejnej edycji będę chciała sięgać jeszcze wyżej – zadeklarowała.

Kolejnym takim moim dużym osiągnięciem jest udział w mistrzostwach Polski, gdzie zdobyłam brąz. To również pierwsza moja impreza tak dużej rangi. To wszystko mnie podbudowuje i daje takiego motywacyjnego kopa, bym mogła sięgać po więcej – zaznaczyła.

Marzenia, a zarazem plany ma wspaniałe. – W tym roku chciałabym wziąć udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się we Włoszech. Są to mistrzostwa, które będą trwały od 9 do 13 czerwca. Chciałabym wziąć udział w biegu na 3 kilometry na torze ninja, a także w sztafecie, jeśli uda się ją założyć – podkreśliła.

Bez odpowiedniego wsparcia finansowego te plany niestety nie będą mogły zostać zrealizowane. – Bez sponsora taki wyjazd będzie bardzo ciężki pod kątem finansowym. Same starty to wydatek rzędu około 1000 złotych. Do tego dochodzą koszty związane z zakwaterowaniem i przelotem, również z dojazdem z miejsca na miejsce. Fajnie byłoby mieć jakieś wsparcie w osiągnięciu tego celu – spostrzegła.

A może do akcji wsparcia Pauli Kulig przyłączy się sam prezydent? – Na pewno byłaby ta fajna reklama dla miasta. Z mojej strony fajnie byłoby zaprezentować się z logotypem miasta na koszulce i pokazywać to w mediach społecznościowych. Myślę, że to fajna opcja – podsumowała gnieźnieńska sportsmenka.

Reasumując, marzenie Pauli jak najbardziej można spełnić, ale potrzebne jest odpowiednie zaplecze finansowe…

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26 stycznia 2022 o godz. 18:49:43


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: