Kibice mogą być rozczarowani. Tych meczów znów nie będzie!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Miłośnicy żużla mogą odczuć spore rozczarowanie. Wszystko za sprawą tego, że w sezonie 2022 znów nie będzie meczów barażowych. To oznacza, że z eWinner 1. ligi do PGE Ekstraligi awansuje tylko jeden zespół, jeden też spadnie do najniższej klasy rozgrywkowej.

Poniżej zapisy z regulaminu w tej sprawie:

“2) drużyna sklasyfikowana na drugim miejscu DM I Ligi rozegra dwa mecze barażowe z drużyną Ekstraligi, określoną w regulaminie rozgrywek DMP, z zastrzeżeniem ust. 6 poniżej (nie obowiązuje w sezonie 2022),
3) drużyna sklasyfikowana na przedostatnim (siódmym) miejscu DM I Ligi rozegra dwa mecze barażowe z drużyną sklasyfikowaną na drugim miejscu w DM II Ligi (nie obowiązuje w sezonie 2022)

Trochę szkoda, że zapadła taka decyzja. Tym bardziej, że w pierwszej lidze mamy dwie silne zespoły – Falubaz i Polonię. Jeśli przewidywania się sprawdzą i to rzeczywiście one będą dominować, to w barażach na pewno byłoby ciekawie, bez względu na to, czy pojechaliby w nich bydgoszczanie, czy może jednak zielonogórzanie. Interesujący pewnie byłby też baraż przedostatniej drużyny I ligi z drugim drugoligowcem.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: