Rafael Wojciechowski: Będę chciał wygrać dla niego tę ligę. To byłby hołd sportowy

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Menedżer Startu Gniezno Rafael Wojciechowski udzielił pierwszego wywiadu po śmierci syna Mikołaja. W rozmowie z WP SportoweFakty przyznał, że ciężko jest mu się pozbierać po tragedii. Obrał też jasne cele związane z oddaniem hołdu synowi. Jeden z nich to wygranie ligi ze Startem Gniezno!

10 grudnia życie Rafaela Wojciechowskiego zmieniło się niezwykle mocno. Tego dnia w wypadku samochodowym zginął jego syn Mikołaj. Śmierć na miejscu poniosła też Nicole, dziewczyna syna menedżera Startu Gniezno.

ZOBACZ TAKŻE:   MKS PR URBIS Gniezno odpali kolejną bombę?! Ujawniamy nazwisko

Od momentu tego tragicznego zdarzenia minęły prawie trzy tygodnie. Menedżer Startu często wspomina syna w mediach społecznościowych. Zamieszcza wpisy, które łapią za serce i wywołują wzruszenie. Czuć, że bardzo rozpacza, że syn był dla niego szczególnie ważny i że był takim “oczkiem w głowie” menedżera Wojciechowskiego. Tak mówią osoby z bliskiego otoczenia działacza.

O traumatycznych przeżyciach Rafael Wojciechowski opowiedział podczas wywiadu dla WP SportoweFakty. To jego pierwsza rozmowa z mediami po śmiertelnym wypadku Mikołaja. W trakcie wywiadu powiedział między innymi, że powoli dochodzi do siebie. Zdradził także, iż planuje hołdy dla ukochanego syna.

Powoli dochodzę do siebie. Wróciłem już do pracy. Nie można non stop siedzieć w domu i rozmyślać nad przeszłością. Chciałbym wydać płytę syna, która byłaby hołdem dla niego. To jedna sprawa. Mikołaj zawsze wspierał mnie w moich dążeniach, żeby realizować się sportowo. Zrobię wszystko, by poprowadzić drużynę w przyszłym sezonie jak najlepiej. Będę chciał wygrać dla niego tę ligę. To byłby hołd sportowy

powiedział Rafael Wojciechowski, cyt. przez WP SportoweFakty.

Później wyjawił, że chciałby, aby w urodziny Mikołaja (lipiec 2021 roku) pojawiła się jego pierwsza solowa płyta. Są też takie plany, by powstała specjalna fundacja, “tak by ewentualne przychody ze sprzedaży takiej płyty poświęcić na jakiś cel charytatywny”.

ZOBACZ TAKŻE:   #BabskimOkiem: Philip Hellstroem-Baengs doceniony! [OPINIA]

Rafael Wojciechowski zdaje sobie sprawę, że ból po utracie syna może mu towarzyszyć nawet do końca życia. Nie ukrywa, że Mikołaj był dla niego bohaterem.

ZOBACZ TAKŻE:   Przetestowaliśmy rower miejski! Pierwsze wrażenie znakomite [OPINIA]

To, co zrobił w swoim krótkim życiu, przerasta to, czego dokonałem przez prawie pół wieku

mówi Rafael Wojciechowski o tragicznie zmarłym synu.

Cały wywiad można przeczytać tutaj >>>>

Rozwiąż nasz quiz o Starcie Gniezno 2020. 10/10? Jesteś naprawdę dobry! >>>>


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: