Polski hokej znów zamrożony. Start i Stella będą pauzować!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Komunikat Polskiego Związku Hokeja na Trawie w sprawie rozgrywek i treningów od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

PZHT informuję, iż możliwe jest prowadzenie działalności związanej z organizacją współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez Polski Związek Hokeja na Trawie, tj. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych, Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. 

ZOBACZ TAKŻE:   Wiktoria Kryszak wicemistrzynią Wielkopolski!

Podstawa prawna:

§3 pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

Dzieci i młodzież posiadające ważne licencje zawodnicze na sezon 2020/2021, uczestniczą w systemie współzawodnictwa opisanym powyżej, a co za tym idzie, podmioty organizujące zajęcia sportowe, w tym treningi, mają prawo prowadzić działalność w okresie obowiązywania rozporządzenia.

ZOBACZ TAKŻE:   Koronawirus uderzył w GOSiR. "Jest bardzo trudno"

PZHT jako polski związek sportowy, wydaje zainteresowanym organizatorom zajęć i zawodów zaświadczenia zgodnie z przepisami przedmiotowego rozporządzenia.

Ponadto w oparciu o §3. pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, prowadzenie treningów oraz organizacja współzawodnictwa sportowego i wydarzeń sportowych dla dorosłych są zabronione

Wymienione w rozporządzeniu wyjątki nie dotyczą zawodników uprawiające hokej na trawie w ramach rozgrywek organizowanych przez PZHT.

ZOBACZ TAKŻE:   Przemysław Urbaniak: Wytrzymaliśmy ciśnienie i udało się

W związku z wejściem w życie rozporządzenia, Polski Związek Hokeja na Trawie informuje, że rozgrywki ligowe Hokej Superligi, I ligi mężczyzn, ligi seniorek, zaplanowane na okres od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku zostają zawieszone. Nowe terminarze rozgrywek zostaną opublikowane na stronie PZHT 31 grudnia 2020 roku.

Polski Związek Hokeja na Trawie

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ VOUCHER DO RESTAURACJI! SZCZEGÓŁY TUTAJ >>>>


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: