Arkadiusz Konowalski: Najważniejsze jest wrócić na zwycięską ścieżkę

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

We wtorkowy wieczór w magazynie pitgang.pl #SGLive gościł trener Sklepu Polskiego MKK Gniezno. Podczas rozmowy dopytywaliśmy Arkadiusza Konowalskiego o przyczyny słabych wyników naszych koszykarzy w trwającym sezonie (3 zwycięstwa, 8 porażek).

Na pewno wynik pierwszej rundy nie satysfakcjonuje mnie, jako trenera i nie satysfakcjonuje zawodników, którzy mają największy wpływ na osiągane przez nas rezultaty. Na pewno nie satysfakcjonuje też naszych kibiców – mówił Arkadiusz Konowalski.

Spostrzegał też, że MKK notowało minimalne porażki. – Analizując te mecze, większość z nich przegrywaliśmy małą liczbą punktów. Jak tabela wskazuje, w małych punktach mamy -34. Ponieśliśmy 8 porażek, ale tak naprawdę 6 z nich to były porażki 2,3,4 punktami. To były mecze, w których nie byliśmy gorsi i nie odstawaliśmy, jednak były pewne drobne czynniki, które sprawiały, że schodziliśmy z boiska przegrani. Można doszukiwać się wielu aspektów – problemów z koncentracją w końcówkach, jakichś złych rozwiązań taktycznych czy złych decyzji zawodników. Na pewno nasza gra musi ulec poprawie we wszystkich tych aspektach – zaznaczał.

Problemem MKK jest też skuteczność. – Cały sezon borykamy się z brakiem skuteczności rzutowej. Gdybyśmy rzucali na takim procencie, na jaki nas stać, wydaje mi się, że nie doprowadzalibyśmy do tak nerwowych końcówek, z których niestety często wychodziliśmy przegrani. Jeżeli poprawimy skuteczność, to myślę, że tę drużynę stać na zwycięstwa i mam nadzieję, że udowodnimy to w nowym roku – dodał.

Zdradził też, że klub nie planuje zmian kadrowych. – Na ten moment zmian kadrowych nie planujemy. Będziemy dysponować takim składem, który mamy. Na pewno będą przesunięcia wewnątrz drużyny na poszczególnych pozycjach. Na pewno szansę dostaną zawodnicy, którzy otrzymywali mniej czasu. Będą mieli okazję, by się pokazać i udowodnić, że zasługują na więcej grania – podkreślił.

Najważniejsze jest wrócić na zwycięską ścieżkę, czyli zwyciężyć i przywrócić sobie wiarę we własne umiejętności. To będziemy stawiać sobie za priorytet. Oczywiście to trzeba osiągnąć pewnymi środkami

podkreślał Konowalski, zwracając uwagę, że konieczne jest poprawienie wcześniej wspomnianych aspektów.

Odsłuchaj rozmowę z Arkadiuszem Konowalskim:


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: