Legendarny kierownik startu: Uważam, że Adrian Gała nie da sobie rady w Bydgoszczy

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Adrian Gała zdecydował się na bardzo odważny krok, za jaki można uznać transfer ze Startu Gniezno do Polonii Bydgoszcz. Wiele osób uważa, że to dla niego ogromna szansa na podniesienie umiejętności sportowych i że w Bydgoszczy może się wybić. Są jednak też tacy, którzy widzą to inaczej…

O Adrianie Gale wypowiedział się już wręcz legendarny kierownik startu. Roman Szterba przez wiele lat dbał o porządek pod taśmą gnieźnieńskiego obiektu. Mógł zatem zaobserwować wiele rzeczy z perspektywy toru.

Szterba spekuluje, że odejście Adriana Gały do Bydgoszczy wcale może nie przynieść mu profitów. – Mnie troszeczkę Adriana Gały żal. Uważam, że on sobie nie da rady w Bydgoszczy. Tutaj jednak miał coś do powiedzenia, a tam nie będą się z nim patyczkować. Jeśli Grajczonek dobrze pojedzie, to wskoczy do składu. Obym nie był złym prorokiem. Bardzo szanuję Adriana – zapewnia.

Doświadczony kierownik startu zauważa ponadto, że Gała jest już ukształtowanym zawodnikiem. Właśnie to – w jego opinii – może sprawić, że nie zdoła wskoczyć na wyższy poziom.

Tomasz Gollob to autorytet. Nie podlega to żadnej dyskusji, ale co on może powiedzieć Adrianowi? Ten chłopak jest już ukształtowany jako zawodnik. Jego się nie da już zmienić. Już nie da się zmienić jego stylu jazdy. Można mu coś podpowiedzieć, ale na torze decydują ułamki sekund. Moim zdaniem on jest już ukształtowany. Najmłodszy też już nie jest. Chciałbym, by osiągnął wyższy poziom, ale czy tak się stanie? Oby tak było – podsumowuje Roman Szterba.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: