Damian Kołodziej: Marzeniem jest wystąpienie w reprezentacji

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Jeszcze na moment wracamy do zeszłego weekendu. Wówczas młodzieżowcy KS-u Gniezno awansowali do kolejnej fazy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19. Wyróżniającą się postacią w barwach gnieźnieńskiego zespołu był Damian Kołodziej, którego nasi Czytelnicy wybrali Sportowcem Weekendu. Z tej okazji przeprowadziliśmy z nim krótki wywiad.

Za wami udany turniej eliminacyjny MMP, dzięki czemu awansowaliście dalej. Co się stało, że zagraliście lepiej niż w poprzednim turnieju?

Uważam że zagraliśmy po prostu dobry turniej, graliśmy na swojej hali, co też nam pomogło. Cała drużyna zawzięła się i pokazała swoje umiejętności, które przełożyły się na wyniki. Już po pierwszym turnieju wiedzieliśmy, że są duże szanse na awans, dlatego daliśmy z siebie wszystko. Osobiście jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny.

ZOBACZ TAKŻE:   Miejskie dotacje podzielone. 150 tys. zł dla Mieszka Gniezno!

Paweł Kaźmierczak powiedział mi, że ty byleś jednym z wyróżniających się zawodników KS-u. Jesteś w pełni zadowolony ze swojej postawy?

Oczywiście w pełni nie jestem zadowolony, ponieważ mogło być lepiej, a każdy dąży do perfekcji. Mogłem wykorzystać więcej sytuacji, które przełożyłyby się na jeszcze lepsze rezultaty naszej gry. Lecz nie ma co się zamartwiać, mamy awans i to jest najważniejsze!

Kiedy gracie kolejny turniej? Jaki to będzie etap? Wiadomo już, gdzie się odbędzie?

Niestety, jeszcze nie wiemy gdzie i kiedy odbędzie się kolejny turniej. Teraz będzie to etap fazy grupowej. Jeśli awansujemy dalej, pojedziemy na ostatni etap turnieju.

ZOBACZ TAKŻE:   Przetestowaliśmy rower miejski! Pierwsze wrażenie znakomite [OPINIA]

Jak oceniasz współpracę z trenerem Kaźmierczakiem?

Uważam, że współpraca z trenerem Pawłem Kaźmierczakiem, znanym jako „Agatka”, jest dla nas przyjemnością. W dużym stopniu także dzięki niemu awansowaliśmy na dalsze etapy. Jest to człowiek, który najbardziej w nas wierzy, ma dobre podejście do ludzi. Dzięki swojej wiedzy o futsalu może nas jeszcze wiele nauczyć.

Wy daliście trochę pozytywnej energii, jeśli chodzi o gnieźnieński futsal. Niestety, z seniorami wygląda to słabiej. Oglądasz i analizujesz mecze? Jeśli tak, jak sądzisz, dlaczego idzie tak słabo?

Oczywiście oglądam mecze, jeśli mam taką możliwość. Myślę, że umiejętności naszych seniorów nie odstają od umiejętności innych drużyn. Brakuje na pewno szczęścia, niestety paru zawodników nie jest w swojej najlepszej formie. Myślę, że brakuje wygranej, która podniesie na duchu i zachęci do ciężkiej i regularnej pracy.

ZOBACZ TAKŻE:   Nowy zawodnik w Starcie Gniezno!

Czy celujesz w to, by regularnie występować w zespole seniorów?

Występowałem u seniorów już na dwóch sparingach rok temu. Następnie miałem sporą przerwę. Wróciłem i już staram się systematycznie trenować z seniorami. Myślę, że w niedalekiej przyszłości będzie można mnie zobaczyć na parkiecie seniorskiej ligi futsalu.

Czy masz jakieś plany i marzenia związane ze sportem?

Na chwilę obecną nie mam planów, chcę grać w KS-ie i się rozwijać. Czas pokaże co dalej. Myślę, że jednym takim marzeniem jest wystąpienie w reprezentacji


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: