Imponujące plany! Gmina Łubowo chce wybudować “Arenę Fałkowo”!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Ta koncepcja brzmi wyjątkowo ciekawie. Gmina Łubowo zamierza wybudować nowoczesny obiekt, który połączy funkcje sportowe, rekreacyjne i kulturalne. Jego robocza nazwa to “Arena Fałkowo”. Obiekt mógłby powstać w pobliżu ronda w Fałkowie.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

O szczegółach planowanego przedsięwzięcia możemy przeczytać na stronie internetowej Gminy Łubowo:

“Obiekt, którego funkcjonalność pozostaje zbliżona do wersji pierwszej, został przeprojektowany pod kątem nowej lokalizacji. Obecnie budynek bardziej współgra z otoczeniem. Autorzy koncepcji zadbali o zespolenie bryły  z krajobrazem, specyficznym uformowaniem terenu. Zgodnie z tym ma powstać tzw. zielony budynek, gdzie zastosowane rozwiązania architektoniczne pozwalają na przenikanie się naturalnej roślinności z wnętrzem w wielu elementach budynku: przeszklonych ścianach, wewnętrznych patiach z zielenią, podcieniach z drzewami, w zielonym dachu…

Całości mają dopełnić ażurowe pergole, skarpa „zachodząca na część ścian”. Pomyślano też o smaczkach kulturowych, historycznych czy artystycznych. Założono bowiem powiązanie czystej, prostej formy budynku z reliefami na ścianach, czy rzeźbami, które mają powstać w przyszłości w otaczającym „Arenę” parku.

Budynek podzielono na kilka stref. Po wejściu do niego powita nas strefa hallu głównego z dużą przestrzenią  eventową o powierzchni niemal 580m2 wraz z barem i przepięknym patio. Wygodny ciąg komunikacyjny prowadzi do dwóch wejść na widownię oraz centralnie umieszczonego wejścia dla zawodników.

Te z kolei otworzą przed nami najbardziej spektakularna część budynku czyli strefę Sali sportowo – widowiskowej o niebagatelnej powierzchni 1500m2. W północno-wschodniej ścianie Sali zaprojektowano scenę, do której dostęp, w zależności od potrzeb, będzie możliwy od strony Sali oraz od strony zewnętrznej – amfiteatru. Takie rozwiązanie będzie oryginalne i bardzo funkcjonalne. Do południowej części Sali przylega patio oraz pomieszczenia magazynowo – techniczne. Ta część obiektu płynnie przechodzi w strefę fitness oraz centrum rehabilitacji, gdzie poprzez korytarz wejścia bocznego łączy się z obszerną biblioteką.

Pomieszczenia biblioteki znajdą się pomiędzy wejściem głównym oraz bocznym, we frontowej części budynku.

Bardzo istotną częścią założenia stanowi teren przyległy do „Areny”. W planach jest zagospodarowanie go amfiteatrem, nowoczesnymi w formie sadzawkami,  fontannami  czy rzeźbami oraz nasadzeniami drzew i krzewów. Pozostała część działki może być w przyszłości zagospodarowana obiektami infrastruktury sportowo – rekreacyjnej: boiskami, skate parkiem, strefą street workout itd.

W części północno – wschodniej działki, od strony Łubowa, Gmina wydziela drogę prowadzącą wprost na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST – PARK  – podstrefa Łubowo. Rozwiązanie takie ułatwi komunikację oraz wydatnie zmniejszy uciążliwości związane z transportem, gdyż droga oddali ruch od osiedla domów jednorodzinnych, projektowanego budynku Areny oraz powstającego bliżej ronda w Fałkowie „VR Inkubator” – inkubatora przedsiębiorczości, który ma zostać oddany do użytku już w przyszłym roku.

Reasumując można stwierdzić, że nowa koncepcja posadowienia oraz formy budynku lepiej koresponduje z oczekiwaniami lokalnej społeczności, spotkała się z aprobatą Radnych Gminy Łubowo i jest dobrze postrzegana przez inwestorów, którzy upatrują w niej znakomitej przeciwwagi dla Strefy Ekonomicznej, elementu łagodzącego dynamikę rozwoju ekonomicznego tego terenu.  Tak ciekawy, rozwojowy i funkcjonalny projekt będzie możliwy do zrealizowania dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych” – czytamy na lubowo.pl.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 grudnia 2020 o godz. 10:39:03


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: