Kończy się pewien etap. To one pisały przepiękną historię!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W niedzielę (12 maja) MKS URBIS Gniezno podejmie Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00. Będzie to wyjątkowy pojedynek z kilku względów.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Niedzielne starcie będzie ostatnim domowym meczem MKS URBIS Gniezno w tym sezonie. Niezwykle udanym sezonie dla gnieźnianek – zespół wielokrotnie spisywał się absolutnie fenomenalnie.

Jednak nie kwestia ostatniego domowego spotkania w tym sezonie jest najważniejsza.

Na największą uwagę zasługują przede wszystkim dwie wychowanki gnieźnieńskiego klubu: Karolina Chojnacka oraz Marta Giszczyńska.

mks

To właśnie one przez wiele lat “harowały” na treningach, by budować potęgę gnieźnieńskiej piłki ręcznej. Były w tym klubie już wtedy, kiedy na trybunach gromadziła się garstka kibiców. Kiedy niewiele osób wiedziało o żeńskiej piłce ręcznej w pierwszej stolicy Polski. Kiedy klubem interesowało się znacznie mniej osób niż dziś.

To właśnie one wypracowały szereg sukcesów. To właśnie one przyczyniły się do tego, że MKS uzyskał najpierw pierwszą ligę, a później również i Superligę. Dziś może nie są pierwszoplanowymi postaciami zespołu, ale również potrafiły pokazać, że potrafią powalczyć z dużo bardziej doświadczonymi rywalkami. Że Superliga to świat, w którym też potrafią co nieco zdziałać!

Około 15 lat grania. Mnóstwo czasu, mnóstwo wysiłku, mnóstwo wylanego potu i mnóstwo zaangażowania. Za to wszystko Karolinie i Marcie należą się ukłony. Ogromne ukłony oraz wyrazy wdzięczności, ale też uznania i wielkiego szacunku. W niedzielę rozbrzmieć musi wielkie: “DZIĘKUJEMY”. Pamiętajmy i nigdy nie zapominajmy, kto pisał historię tego klubu. Tym bardziej, że wychowanek w składzie pierwszej drużyny jest coraz mniej.

Nie tylko wspomniane trio rozstaje się z MKS-em URBIS Gniezno. Klub nie przedłuży też umów Dominiki Hoffmann i Magdalena Widuch. Im także należą się ogromne podziękowania. One również przyczyniły się do rozwoju gnieźnieńskiego szczypiorniaka, o czym także trzeba pamiętać!

Ściskamy kciuki za to, by kariery tych dwóch zawodniczek nabrały jeszcze większego rozpędu. Bo potencjał w nich tkwi niemały – w to nie wątpimy. Pod żadnym pozorem.

Wcześniej pisaliśmy też o tym, kto ma dołączyć do MKS URBIS Gniezno >>>.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 maja 2024 o godz. 12:24:33


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: