Coraz większe zamieszanie wokół Gniezno Maratonu!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Polski Związek Lekkiej Atletyki wydał oświadczenie o tym, że mistrzostwa Polski w półmaratonie w Gnieźnie nie dojdą do skutku. Na reakcję niedoszłego organizatora Gniezno Maratonu nie trzeba było długo czekać…

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

“INFORMUJEMY, ŻE ORGANIZATOR MISTRZOSTW POLSKI W PÓŁMARATONIE W GNIEŹNIE POINFORMOWAŁ POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI, ŻE LOKALNA POLICJA NIE WYDAŁA ZGODY NA ORGANIZACJĘ BIEGÓW. W ZWIĄZKU Z TYM IMPREZA ZOSTAŁA ODWOŁANA.

Dotychczasowe kontakty z organizatorem nie wzbudzały obaw o stan przygotowań do mistrzostw. Sytuacja jaka ma miejsce stawia organizatora gnieźnieńskiego biegu w trudnej sytuacji, a PZLA zmusza do szukania alternatywnego gospodarza mistrzostw Polski w półmaratonie. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się wskazać imprezę, na której biegacze powalczą w tym roku o medale na tym dystansie” – pisze PZLA.

A oto odpowiedź niedoszłego organizatora Gniezno Maratonu:

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do artykułu https://pzla.pl/aktualnosci/13645-gniezno-wycofalo-sie-z-organizacji-mp-w-polmaratonie chcielibyśmy podkreślić, że Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie nie jest organem decyzyjnym a jedynie opiniującym. Oświadczenie PZLA że lokalna policja zabroniła nie jest zgodne z prawdą.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26 stycznia 2024 o godz. 22:29:14


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: