Horror w Jarosławiu. Trener Robert Popek zabrał głos

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Solidnie w bieżącym sezonie Orlen Superligi kobiet prezentuje się MKS URBIS Gniezno. W sobotę ekipa z pierwszej stolicy Polski dorzuciła do swojego bilansu kolejny triumf. Jak spotkanie skomentował trener Robert Popek?

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

MKS URBIS Gniezno wygrał w Jarosławiu 24:23 i umocnił się na czwartym miejscu w tabeli ORLEN Superligi Kobiet. Warto podkreślić, że w sobotę o triumf gnieźnianki musiały walczyć praktycznie do ostatniej sekundy. Niżej notowany zespół Handballu JKS Jarosław mocno się postawił.

– Był to typowy mecz walki. W tym spotkaniu bardzo dobrze broniły obie bramkarki – zarówno nasza, jak i drużyny przeciwnej. Praktycznie cały mecz było bramka za bramkę. Właśnie stąd później biorą się nerwy i różnego rodzaju kontrowersje. My patrzyliśmy na to ze swojej strony, a gospodarze ze swojej. Najważniejsze, że my wytrzymaliśmy tę nerwówkę i udało nam się wygrać w końcówce, mimo gry w osłabieniu. Rewelacja – mówił po spotkaniu trener MKS-u Robert Popek (źródło: media klubowe JKS-u).

Był również pytany o kontrowersje związane z pracą sędziów.

– Nie mi to oceniać, ale chciałbym przypomnieć sytuację z pierwszej połowy. Została nam zabrana bramka, potem podniesiony czas i zabrana piłka. Każdy może mieć swoje (uwagi). To nie było absolutnie tak, że sędziowie mylili się w jedną czy drugą stronę – żeby coś robili. Po prostu taki jest sport i trzeba się do tego przystosować. Ja swoim dziewczynom gratuluję, że wytrzymały i nie dały się sprowokować. W tej hali atmosfera zawsze jest gorąca atmosfera, co wiedzieliśmy. Byliśmy świadomi tego, że za darmo punktów nikt nam nie da – że trzeba je wydrzeć, co się udało – dodawał.

MKS na razie ma na koncie sześć zwycięstw i cztery porażki. To daje w sumie 18 punktów i czwarte miejsce w ligowej tabeli.

– Na razie idziemy po swoje, z czego bardzo się cieszę. Wszystkie te mecze nam się układają. Przegraliśmy tylko z pierwszą trójką, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z tej rundy. Teraz musimy popracować nad zdrowiem, ale mamy troszeczkę przerwy, więc przygotowujemy się do drugiej rundy. Mecz z Zagłębiem z następnej kolejki już rozegraliśmy, więc teraz mamy spokój. Leczymy się, trochę odpoczynku i zaczynamy przygotowywać się do kolejnej rundy – podsumował.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 12 listopada 2023 o godz. 09:27:35


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: