Przeprowadzka gnieźnieńskiego klubu. Zmieniają obiekt!

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2023
Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Sklep Polski MKK Gniezno będzie mieć nowy dom. Koszykarze opuszczą halę im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3, by grać w nowym obiekcie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie.

O powodach takiego “transferu” w magazynie Pitbike Gniezno KXD #SGLive mówił nam prezes MKK Tomasz Konowalski.

Wspólnie z Arkiem (Konowalskim, trenerem MKK) wizytowaliśmy tę halę u dyrektora Sobkowiaka. Przenosimy się, ale to też troszeczkę związane z rozgrywkami superligowymi – z rozkładaniem mat. Prawdopodobnie one też niedługo pojawią się w Gnieźnie. KS Gniezno sobie poradzi, bo linie są te same, ale Urząd Miasta, myśląc też o nas, podjął działania, aby przystosować tę halę przy SP3, by nie tylko spełniała wymogi szkolne, ale by również mogła przejść weryfikację PZKosza – zaznaczał.

Nie ukrywał też, że nowy obiekt bardzo mu się podoba.

Obiekt, mimo że na razie to plac budowy, wygląda fajnie i imponująco. My może trochę też wrócimy na ten poziom, że wszyscy będą wiedzieć, że np. w sobotę o 16 gra MKK Gniezno – teraz wygląda to inaczej, bo dzielimy halę z dwoma innymi zespołami – dodawał.

A kiedy dojdzie do przeprowadzki?

Z tego, co wiem, to przenosiny będą w okolicach początku listopada. Myślę, że w połowie listopada będziemy tam już trenować i rozgrywać wszystkie mecze ligowe

podsumował Tomasz Konowalski.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 17 września 2023 o godz. 15:33:50


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: