Co zrobi Oskar Hurysz? Głośno o młodym talencie

Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2023
Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Oskar Hurysz zdążył udowodnić, że stać go na naprawdę sporo. Znakomicie odnalazł się w barwach PSŻ Poznań, co nie umknęło uwadze klubów z PGE Ekstraligi.

Do Poznania Hurysz został wypożyczony ze Stali Gorzów. Jego kontrakt z tym klubem dobiega końca, co sprawiło, że ruszyły spekulacje dotyczące przyszłości wychowanka Startu Gniezno.

O jego dalszych losach pisze choćby Interia:

Gorącym nazwiskiem na giełdzie nastolatków stał się ostatnio 17-letni Oskar Hurysz. Nie zdołał się przebić do składu Stali i poszedł w tym roku na wypożyczenie do 1. Ligi, do InvestHouse Plus PSŻ-u Poznań. I jego talent eksplodował z pomocą trenera Adama Skórnickiego, który otoczył go opieką. Hurysz rozwinął się na tyle, że w ostatnim meczu sezonu zrobił dwucyfrowy wynik na trudnym torze w Landshut.

Teraz w Gorzowie plują sobie w brodę, bo ich kontrakt z Huryszem za chwilę wygasa, a bardzo by się przydał. Zwłaszcza, jak nie uda się przekonać Przyjemskiego. I niewykluczone, że Hurysz zgodzi się na nową umowę, ale to będzie kosztowało, bo For Nature Solutions Apator Toruń też ma go na liście (klub ma 700 tysięcy złotych na zakontraktowanie nowego zawodnika). W Sparcie, czy Enea Falubazie Zielona Góra też by się przydał. Falubaz ma pecha, że rozstał się ze Skórnickim w kiepskich okolicznościach, bo on teraz na pewno nie będzie namawiał Oskara na Zieloną Górę. Falubaz w tej sytuacji postawi na 16-latka Franciszka Majewskiego – czytamy w materiale.

Swoimi ustaleniami podzielił się także Filip Górecki z Radia Zachód.

„Z tego co słyszę, to Oskar Hurysz, który ostatnio wzbudził zainteresowanie klubów tzw. najlepszej ligi świata, najbliżej jest pozostania w województwie lubuskim” – odnotował na Twitterze.

Jeden z internautów dopytywał, czy Hurysz wybierze się około 90 km na południe od obecnego klubu, co dziennikarz skwitował słowami „trochę dalej”. Na myśli miał więc Falubaz Zielona Góra.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 30 sierpnia 2023 o godz. 19:49:49


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: