Paweł Siwiński: Wszystko jest płacone w terminie i zgodnie z umową

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W rozmowie z “Tygodnikiem Żużlowym” prezes Startu Gniezno Paweł Siwiński odniósł się do klubowych finansów. – Póki co Start Gniezno nie ma poważnych problemów finansowych – twierdzi działacz.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

W trakcie wywiadu dla “TŻ” sternik czerwono-czarnych został zapytany choćby o to, dlaczego podjęta została decyzja o zamrożeniu wypłat dla zawodników (później została ona anulowana).

– Zamiar był taki, żeby zawodnicy zrozumieli, skąd się biorą pieniądze, bo niestety słabe wyniki nie przyciągają ani kibiców, ani sponsorów. Jesteśmy po rozmowach z zawodnikami i myślę, że obie strony zrozumiały, co mamy dalej robić i dajemy sobie kolejną szansę. Decyzja o wstrzymaniu wypłat została cofnięta i jedziemy dalej tak, żeby spokojnie awansować do play-off (…) – stwierdził Paweł Siwiński.

A jak jest z wypłatami?

Nigdy nie dostaje się wypłat po niedzielnym meczu już w poniedziałek rano, zawodnicy wystawiają faktury z terminem płatności od dwóch do czterech tygodni i z tego się wywiązujemy. Póki co, wszystko jest płacone w terminie i zgodnie z umową – podkreślił działacz.

W rozmowie z WP SportoweFakty prezes stowarzyszenia “Metanol” Krzysztof Cegielski mówił, że w Starcie “są zawodnicy, którzy nie mają w całości zapłacone za przygotowanie do rozgrywek i za żaden mecz”. Co na to prezes?

– Za żaden mecz? Nie ma takich zawodników, którzy nie dostaliby pieniędzy za żaden mecz. Nie ma tutaj nic, co mogłoby być powodem do jakiejś sensacji, czy takich słów – zripostował.

Póki co Start Gniezno nie ma poważnych problemów finansowych, tak jak się powszechnie rozpowiada. Robimy wszystko, żeby ten stan jeszcze poprawić zarówno pod względem finansowym, jak i sportowym.

przekazał Paweł Siwiński na łamach “Tygodnika Żużlowego”.

Rozmowa z prezesem Startu Gniezno Pawłem Siwińskim dla “Tygodnika Żużlowego” została opublikowana 30 maja, a zrealizowana przez red. Tomasza Zalewę jeszcze przed meczem Start Gniezno – Stal Rzeszów. Po tym spotkaniu mieliśmy rozmawiać “na żywo” z działaczem czerwono-czarnych, jednak ostatecznie nie pojawił się w magazynie.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 31 maja 2023 o godz. 07:15:40


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: