Start Gniezno nie zapłacił za żaden mecz?! Porażające słowa

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Już od jakiegoś czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się pogłoski, że z finansami przy Wrzesińskiej 25 nie jest kolorowo. Dyskusje na ten temat wzmogły się po tym, jak Start Gniezno ogłosił zamrożenie wypłat dla zawodników ze względu na słabe wyniki. Do sprawy odniósł się Krzysztof Cegielski, prezes stowarzyszenia żużlowców “Metanol”.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

W rozmowie z WP SportoweFakty były żużlowiec przekazał porażające informacje. – Wszystko wskazuje na to, że klub wdrożył kwestie “zamrażania” wypłat już od początku sezonu, ponieważ są zawodnicy, którzy nie mają w całości zapłacone za przygotowanie do rozgrywek i za żaden mecz – powiedział Cegielski.

Sprawa Gniezna jest niestety przykra i nie dotyczy tylko obecnych dni. Są tacy zawodnicy, nie wiem, czy wszyscy, którzy nawet nie otrzymali w całości kwot za przygotowanie do sezonu, nie mówiąc już o płatnościach za punkty

dodał.

Jednocześnie spostrzegł, że zawodnicy, którzy się do niego zgłaszają, muszą realizować kontrakt i wykonywać pracę, jakiej oczekuje od nich klub. Powoływani do składu są więc zobowiązani do tego, by pojawiać się na meczach.

Cegielski poinformował również, że klub jest zobligowany do płatności za wystawiane przez zawodników faktury.

–  Zgodnie z regulaminem, faktury, które nie są opłacane przez 60 dni, powodują, że żużlowiec ma prawo zgłosić się do organu zarządzającego o rozwiązanie kontraktu – oznajmił Cegielski.

Cały tekst przeczytasz na WP SportoweFakty.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 23 maja 2023 o godz. 16:38:07


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: