Oficjalnie: MKS PR URBIS Gniezno z pierwszym transferem

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W poniedziałek (22 maja) MKS PR URBIS Gniezno ogłosił pierwszy transfer przed drugim sezonem na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Wzmocnienie zostało potwierdzone w trakcie specjalnego briefingu.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

MKS PR URBIS Gniezno zatrzymał trzon drużyny – bardzo szybko uzyskano porozumienia w sprawie dalszej współpracy z zawodniczkami, które wiodły prym w trakcie debiutanckiego sezonu ekipy z pierwszej stolicy Polski w PGNiG Superlidze. Na dalszą grę w Gnieźnie zdecydowały się m.in. Magdalena Nurska czy Monika Łęgowska.

Szybko stało się jasne, że nie obędzie się również bez roszad. Klub oficjalnie poinformował o rozstaniach z Karoliną Kasprowiak oraz Mileną Kaczmarek. Po smutnych komunikatach, przyszedł czas na podanie lepszej informacji w postaci wzmocnienia.

W poniedziałek klub ogłosił, że w barwach MKS-u w sezonie 2023/2024 grać będzie bramkarka Aleksandra Hypka. Takie wzmocnienie zapowiadaliśmy już jakiś czas temu.

W tym sezonie Hypka broniła barw superligowego Startu Elbląg. Dlaczego postanowiła przenieść się do Gniezna?

Na moją decyzję miało wpływ wiele czynników, jednak najbardziej zaważyła chęć dalszego rozwijania się i walczenia z roku na rok o to większe cele. Uważam, że zmiana, czyli dla mnie osobiście wyjście ze strefy komfortu, wpłynie pozytywnie na mój rozwój. Nie ukrywam również, że ważne było to, że Wielkopolska jest bliska mojemu sercu

powiedziała, cytowana przez MKS PR.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 22 maja 2023 o godz. 13:52:02


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: