Gigantyczna różnica. “Są powody do niepokoju?”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!
fot. Start Gniezno

Start Gniezno zaprezentował kevlary na sezon 2023. Nowy kombinezon wywołał sporo komentarzy. Portal speedwaynews.pl zastanawia się, czy “są powody do niepokoju”. Chodzi o relatywnie niewielką liczbę sponsorów.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Do takich obrazków kibice Startu Gniezno zdecydowanie nie są przyzwyczajeni. Na nowym kevlarze czerwono-czarnych jest dość dużo wolnego miejsca. Zupełnie inaczej było choćby przed rokiem. Wystarczy spojrzeć na powyższe migawki. Między 2022 i 2023 jest przepaść.

Czy to oznacza, że klub z pierwszej stolicy Polski ma kłopoty z liczbą sponsorów i budżetem? Może tak być. Wskazują na to także dość duże, jak na rozgrywki 2, Ligi Żużlowej ceny biletów. Dodatkowo zawodnicy dość długo musieli czekać na wypłatę wszelkich należności za podpisanie kontraktów. Zarząd musiał czekać bowiem na pieniądze z urzędu miasta. Kibice także zwrócili uwagę na ten szczegół, lecz sam wzór przypadł im do gustu.

analizuje speedwaynews.pl.

Sponsorów rzeczywiście jest mniej, liga jest niższa, natomiast ceny biletów pozostały na ubiegłorocznym poziomie. Kibice niepokoją się o klub, natomiast działacze pewnie liczą na to, że troska fanów będzie objawiać się nie tylko w postaci komentarzy w mediach społecznościowych, ale i w formie wysokiej frekwencji na meczach. Niewątpliwie dzięki temu Start mógłby polepszyć sytuację finansową.

Czas pokaże, jak zachowają się kibice i czy okażą swoje wsparcie klubowi już podczas pierwszego meczu z Kolejarzem Rawicz. Jeżeli chodzi natomiast o sponsorów, to sam prezes Startu mówi wprost, że “nie każdy sponsor chce wykładać pieniądze na coś, co jest na dnie, a niestety druga liga dla klubu żużlowego to jest dno, niżej spaść się nie da” (cyt. za “Przegląd Sportowy”).

W rozmowie z “PS” Paweł Siwiński ujawnił również, że budżet jest dopięty “można powiedzieć w 80 procentach”. Ekonomiczna sytuacja klubu nie jest więc idealna, ale z drugiej strony – w dzisiejszych czasach o sponsorów rzeczywiście jest trudniej niż w latach poprzednich. Negocjacji na pewno nie ułatwia to, że Start spadł do II ligi, a na wizerunku klubu znów pojawiła się skaza.

Tak naprawdę czas pokaże, czy Start zdoła odzyskać dawny blask. Na ten moment niewątpliwie są pewne powody do niepokoju. Niewielkie grono sponsorów na pewno nie może napawać optymizmem.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz w sezonie 2023 czerwono-czarni odjadą już w tę sobotę (15 kwietnia). Na godzinę 14:00 przewidziany został pojedynek Start Gniezno – Kolejarz Rawicz.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 14 kwietnia 2023 o godz. 08:59:56


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: