Start Gniezno na dłużej w II lidze? “Nie wiem, czy to wystarczy”

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Żużlowy ekspert Jacek Gajewski podzielił się za pośrednictwem polskizuzel.pl swoimi przewidywaniami na sezon 2. Ligi Żużlowej 2023. Największe szanse na wygranie rozgrywek daje Texom Stali Rzeszów.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Gajewski zapowiada, że w tym roku II liga podzieli się na dwie grupy. – W drugiej lidze z roku na rok mamy coraz więcej zawodników z doświadczeniem pierwszoligowym i ekstraligowym. Rozgrywki zyskały na jakości. Uważam, że to będzie również widać w tym roku, aczkolwiek cała liga nie będzie wyrównana, bo takie zespoły jak Unia Tarnów, Lokomotiv Daugavpils czy Kolejarz Rawicz z pewnością będą nieco odstawać – przeczuwa ekspert.

O awans zatem powalczą zespoły z Gniezna, Opola i Rzeszowa. Komu Gajewski przyznaje największe szanse na sukces?

Uważam, że największy skok jakościowy zaliczyła Stal Rzeszów. Moim zdaniem to oni będą głównym faworytem. Takie nazwiska jak Thorssell, Kildemand, Jeppesen czy Nowak na papierze robią duże wrażenie. Trzeba docenić rzeszowian, że zdołali ich przekonać do jazdy w swoim klubie. Dobrze wygląda również Start Gniezno, ale nie wiem, czy to wystarczy na awans, a takie są pewnie założenia po spadku z pierwszej ligi – podsumowuje Jacek Gajewski.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 10 stycznia 2023 o godz. 13:02:53


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: