Dziennikarz TVP spojrzał i przetarł oczy. Zaskoczył go wyczyn zawodniczek MKS-u!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Dziennikarz TVP Tomasz Wójcik w programie “Sportowy Weekend” nie ukrywał zaskoczenia tym, jak dobrze w PGNiG Superlidze radzą sobie Monika Łęgowska i Magdalena Nurska. Wprost wyznał, że gdy spojrzał na klasyfikację strzelczyń, to aż przetarł oczy.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Chciałem zapytać się o indywidualne osiągnięcia, bo wszedłem sobie, żeby sprawdzić, jak wyglądają klasyfikacje najskuteczniejszych zawodniczek całej ligi, no i tak troszeczkę przetarłem oczy ze zdziwienia, bo na drugim miejscu Monika Łęgowska, 74 bramki, a na trzecim miejscu Magdalena Nurska – 64 bramki w 11 meczach. Nie spodziewałbym się tego, że w ekipie beniaminka, drużyny, która z założenia bije się o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej, są najskuteczniejsze zawodniczki całej ligi. Z czego to wynika? – pytał Tomasz Wójcik z TVP3 Poznań, którego rozmówcami byli Magdalena Nurska i Roman Solarek.

Magdalena odpowiedziała krótko, ale konkretnie. – My też jesteśmy zdziwione troszkę, ale oddajemy chyba najwięcej rzutów w lidze. To musi jakoś skutkować tymi bramkami – spostrzegła Nurska.

Rzucamy zatem okiem na statystyki zgromadzone przez firmę Statscore (patrz poniżej). Rzeczywiście, Monika i Magdalena oddają sporo rzutów. Oczywiście trzeba brać pod uwagę pewien błąd statystyczny, ale z poniższych liczb wynika, że Nurska oddała 122 rzuty i zdobyła 64 bramki, a Łęgowska – 121 rzutów, które przyniosły 74 trafienia. 119 razy rzucała Diana Dmytryszyn, która jest liderką zestawienia. Piłkę do siatki posłała 81 razy.

Śmiało można stwierdzić, że poczynania Moniki Łęgowskiej i Magdaleny Nurskiej robią wrażenie. Nie boją się rzucać, walczą o każdą piłkę i przynoszą gnieźnieńskim fanom naprawdę dużo radości. To liderki z prawdziwego zdarzenia.

A nie możemy zapomnieć, że teraz na horyzoncie pojedynek MKS PR URBIS Gniezno – Galiczanki Lwów. Dziś możemy zapowiedzieć, że na parkiet wybiegną trzy najbardziej bramkostrzelne zawodniczki ligi. Wiadomo jednak, że do 21 stycznia klasyfikacja jeszcze się zmieni, ale i tak możemy być wręcz pewni, że dojdzie do kolejnego pasjonującego widowiska!

Ostatnia aktualizacja artykułu: 9 stycznia 2023 o godz. 19:44:48


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: