Pierwsza liga dla Startu Gniezno?!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wczoraj poinformowano o licencjach dla poszczególnych klubów na sezon 2023. Odmowę otrzymało między innymi Wybrzeże Gdańsk. Czy ma to jakieś znaczenie dla Startu Gniezno? Kibice zaczęli się już nad tym zastanawiać.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Już jakiś czas temu spekulowano, że jeśli Wybrzeże Gdańsk nie dostanie licencji na jazdę w pierwszej lidze, to zaproszenie do grona pierwszoligowców otrzyma Start Gniezno. – Do momentu, kiedy nie ma oficjalnej decyzji, nawet nie rozważamy takiej opcji. Jeżeli się pojawi taka sytuacja, wtedy pomyślimy, czy tym składem mamy szansę walczyć o utrzymanie w pierwszej lidze. Skład był budowany na drugą ligę i trudno się spodziewać, byśmy skutecznie mogli nim rywalizować w pierwszej lidze. Niech najpierw się wszystko wyjaśni – powiedział nam prezes Startu Paweł Siwiński.

Sądzę, że Wybrzeże otrzyma jakąś warunkową licencję. Zresztą podobnie jak w drugiej lidze Opole. Pytanie, co z Piłą. Uważam, że pierwotnie wygląda to pesymistycznie, natomiast realnie i Gdańsk i Opole pojadą, a II liga nie będzie kadłubowa – dodał sternik czerwono-czarnych.

Rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że ekspresowego powrotu Startu do pierwszej ligi nie będzie. Działacze Wybrzeża utrzymują bowiem, że nie powinni mieć problemu z uzyskaniem licencji na starty na zapleczu PGE Ekstraligi.

“Zarząd GKŻ Wybrzeże ze zdziwieniem przyjął decyzję Komisji Licencyjnej o odrzuceniu wniosku licencyjnego, jednakże pozostaje spokojny o start drużyny w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023.

Wbrew pojawiającym się spekulacjom, głównym powodem odrzucenia wniosku licencyjnego GKŻ Wybrzeże są nieścisłości formalne wynikające prawdopodobnie z błędów w komunikacji pomiędzy Klubem a Komisją Licencyjną. Sytuacja jest obecnie wyjaśniana, jednakże niezależnie od rozstrzygnięcia, GKŻ Wybrzeże skorzysta z procedury odwoławczej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Jednocześnie Zarząd Klubu pragnie zdementować pojawiające się informacje o zadłużeniu wobec Viktora Trofimova w kwocie niespełna 100 tysięcy złotych, które miałoby być przyczyną odmowy ze strony Komisji Licencyjnej. 

Zarząd GKŻ Wybrzeże rozumie obawy kibiców o los Klubu, w obliczu dzisiejszej decyzji, jednakże jest przekonany, że sytuacja zostanie w najbliższym czasie unormowana” – przekazano w oficjalnym komunikacie.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 15 grudnia 2022 o godz. 12:18:23


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: