To będzie mecz o wszystko. Magdalena Nurska mówi o przeciwniku [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Z piłkarką ręczną Magdaleną Nurską, jedną z liderek superligowej drużyny MKS-u PR URBIS Gniezno, m.in. na temat najbliższego meczu ligowego z Ruchem Chorzów, gry drużyny w Superlidze, podsumowania mijającego roku oraz sportowych planów na nadchodzący rok rozmawia Łukasz Wojciechowski-Gądek.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Po zwycięstwie nad wicemistrzyniami Polski, MKS-em FunFloor Lubin i srogiej lekcji od Zagłębia Lubin, tym razem zmierzycie się z outsiderem Superligi, Ruchem Chorzów. Co wiecie o tym zespole i jego najgroźniejszych zawodniczkach?

Wszystkie zawodniczki na pewno będą groźne, wiadomo, że ten mecz będzie o wszystko. Dla nas i dla zawodniczek z Chorzowa to najważniejsze 3 pkt. Nie możemy nikogo zlekceważyć. W ubiegłym sezonie mogłyśmy już się z nimi zmierzyć na turnieju mistrzyń, walcząc o awans i  już wtedy obie drużyny pokazały, że są mocne.

W obecnym sezonie – podobnie jak w poprzednim w I lidze, jesteś jedną z najskuteczniejszych zawodniczek zarówno Superligi, jak i gnieźnieńskiego zespołu. Czy ciężko się gra przeciwko dobrze wyszkolonym fizycznie i technicznie zawodniczkom ze Superligi, czy po czasie gry na tym poziomie powoli udało wam się okrzepnąć?

Poziom rozgrywek jest znacznie wyższy niż w ubiegłym sezonie i to chyba nikogo nie dziwi. Myślę, że powoli stajemy na wysokości zadania i coraz lepiej nam się gra na takim poziomie. Wiadomo nie od dziś, że największe umiejętności i lekcje wynosi się z boiska. Z meczu na mecz robimy większe postępy, co myślę, że wszystkich nas cieszy.

Mecz z Ruchem Chorzów, który rozegracie w najbliższą sobotę, będzie przedostatnim waszym meczem w 2022 r.oku. Jak podsumowałabyś ten rok, pomimo niepowodzeń w Superlidze?

Druga połowa roku to nowe doświadczenia i dużo lekcji, ale nie możemy zapomnieć o początku roku, który dał nam upragniony awans do Superligi. To był zdecydowanie bardzo pracowity rok.

Jakie są cele i marzenia gnieźnieńskich „Pszczółek” na nadchodzący 2023 rok? Czy według ciebie drużyna MKS-u PR URBIS Gniezno utrzyma się w Superlidze?

Myślę, że tu nikogo nie zdziwi, że utrzymanie się w Superlidze jest naszym priorytetem.

Kto według ciebie ma największe szanse na tytuł mistrza Polski w tym sezonie? Czy według ciebie to będzie znów Zagłębie, Lublin czy może depczące im po piętach Kobierzyce, czyli zdobywczynie tegorocznego Pucharu Polski?

Wydaje mi się, że Zagłębie jest drużyną, która ma najlepsze do tego predyspozycje, ale – jak wiadomo – piłka ręczna lubi pisać różne scenariusze. Nasz mecz z MKS-em FunFloor Lublin pokazał, że w piłce ręcznej wszystko jest możliwe i nie będzie zaskoczeniem, gdy w drugiej połowie roku do walki o mistrzostwo dołączą inne drużyny.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 10 grudnia 2022 o godz. 08:30:52


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: