Start ma toromistrza z PGE Ekstraligi. Znamy nazwisko!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wiemy już, kto w sezonie 2023 będzie odpowiadać za przygotowanie domowego toru Startu Gniezno. Redakcja sportzpazurem.pl ustaliła, że to zadanie powierzone zostanie toromistrzowi, który wcześniej związany był z Ostrowem Wielkopolskim.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Nowy toromistrz ma oficjalnie zacząć współpracę ze Startem Gniezno z początkiem stycznia. Prezes klubu Paweł Siwiński w naszym magazynie Pitbike Gniezno KXD #SGLive zaznaczał, że jest to “człowiek z doświadczeniem ekstraligowym”, który “w stu procentach będzie odpowiadać za przygotowanie toru”.

– Sztab trenerski będzie decydował o tym, jaki będzie tor, po rozmowach z zawodnikami. Nie da się wszystkim dogodzić. Jeden lubi jechać na przyczepnym, jeden na twardym. Jeden chce mieć przyczepne pola startowe, a drugi twarde. To jest już kwestia rozmowy sztabu szkoleniowego z tymi zawodnikami. W rozmowach indywidualnych żaden zawodnik nie mówił, że nie potrafi jeździć na jakimś torze, ale mówili o preferencjach – podkreślał prezes Startu.

Kto zatem będzie nowym toromistrzem? Nasze ustalenia wskazują na to, że ta rola powierzona zostanie Kazimierzowi Świdzińskiemu. To były żużlowiec, urodzony w 1964 roku. W przeszłości startował w klubie z Ostrowa Wielkopolskiego (1982-1889).

Ostatnia aktualizacja artykułu: 15 grudnia 2022 o godz. 15:42:41


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: