Miasto podjęło decyzję w sprawie Startu Gniezno!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W sezonie 2023 Start Gniezno ścigać się będzie na najniższym poziomie rozgrywkowym. Co z budżetem klubu i wsparciem z miasta? Na ten temat rozmawialiśmy z prezesem Pawłem Siwińskim w naszym magazynie Pitbike Gniezno KXD #SGLive.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Po raz kolejny wracamy do bardzo interesującej i wielowątkowej rozmowy z Pawłem Siwińskim, która odbyła się w ramach Pitbike Gniezno KXD #SGLive w zeszłym tygodniu. Prezes klubu zauważał, że przyszły sezon nie będzie łatwy, ale nie tylko dla Startu Gniezno, jednak również dla innych klubów. Wszystko ze względu na perturbacje ekonomiczne.

Zadeklarował, że są pomysły na pozyskanie nowych sponsorów. Poinformował też, że część mecenasów udało się zatrzymać. – Myślę, że w tej chwili budżet jest dopięty w 2/3. O te 35% będzie trzeba jeszcze do tego lutego-marca powalczyć. Sądzę, że ten budżet uda się dopiąć. W ostateczności możemy jeszcze poczynić jakieś oszczędności – zaznaczał.

– Na pewno bardzo istotna jest kwestia frekwencji na stadionach. Myślę, że jeśli kibice będą widzieli, że ta drużyna daje im dużo satysfakcji, to oni również przyjdą na trybuny i te 3-4 tysiące fanów dołoży bardzo istotną cegiełkę do naszego budżetu – kontynuował.

A następnie zdradził, że pomimo spadku Miasto Gniezno zamierza utrzymać wsparcie na dotychczasowym poziomie. – Miasto bardzo pięknie się zachowało. Zostawi nam taki sam budżet, jaki był w pierwszej lidze – wyjaśnił, podając poza tym, że na pokładzie zostają sponsorzy strategiczni, jak Ultrapur i Sklep Polski. Kilka firm odeszło od Startu Gniezno, ale kluczowe podmioty – jak relacjonował działacz – zostały przy klubie.

Całą wypowiedź prezesa Startu na temat budżetu na sezon 2023 można odsłuchać od 21:15:

Ostatnia aktualizacja artykułu: 1 grudnia 2022 o godz. 18:38:39


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: