Tego zawodnika już nie zobaczymy w barwach Startu Gniezno?!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Szymon Szwacher nie został zaprezentowany jako zawodnik Startu Gniezno na sezon 2023. Co się dzieje z tym żużlowcem? Prezes Startu Paweł Siwiński mówił w Pitbike Gniezno KXD #SGLive, że “on sam za bardzo nie wie, co robić ze swoją karierą”.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

W Starcie Gniezno nie może liczyć na regularną jazdę. Prezes podkreśla bowiem, że priorytetem jest stawianie na młodszych zawodników. Szwacher natomiast, podobnie jak Kacper Grzelak (wytransferowany do PSŻ Poznań), w sezonie 2023 będzie miał już 21 lat i będzie to jego ostatni rok w kat. juniora.

To jest kwestia jego decyzji, czy będzie chciał jeździć, czy nie. Ja jednak z góry uprzedzam, że w DMPJ czy różnych juniorskich zawodach będzie opcją rezerwową. Dla mnie istotniejsze jest to, by stawiać na rozwój młodych zawodników, bo w przypadku awansu do pierwszej ligi czy pozostania w II lidze od sezonu 2024 nie będzie instytucji zagranicznego juniora i będziemy musieli mieć dwóch naszych, gnieźnieńskich juniorów. Będzie jeszcze Mikołaj Czapla i z tej trójki czy czwórki musi nam się wygenerować drugi junior – zauważył prezes Siwiński.

Działacz Startu wyraźnie podkreślił, że intencja podejmowanych działań jest taka, by nie kupować juniorów, a mieć na tych pozycjach swoich wychowanków.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 26 listopada 2022 o godz. 13:40:09


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: