Roszady w Starcie Gniezno. Wiemy, kto zasilił kadrę!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

UKH Start 1954 Gniezno przygotowuje się już do nowego sezonu Hokej Superligi. Przed kolejnymi rozgrywkami w szeregach czerwono-czarnych doszło do zmian, o których opowiedział nam trener zespołu Wojciech Jankowski.

Gnieźnieński zespół wrócił do treningów w dniu 9 sierpnia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki, Sezon czerwono-czarni zainaugurują 10 września, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Później UKH Start 1954 pojedzie do Rogowa. To dobry układ?

– Szczerze mówiąc, to jeszcze tego dogłębnie nie analizowałem. Ta rozpiska tworzona jest jednak według klucza, który przyjął Polski Związek Hokeja na Trawie, bodajże 3-4 lata temu. Szczerze mówiąc, to jakby pan przeanalizował tabelę, to przez trzy lata praktycznie się nie zmieniła. Tylko ktoś inny wchodzi. W ubiegłym roku zaczynaliśmy meczem z Wartą na wyjeździe i teraz też tak będzie. Może warto byłoby rozlosować, by trochę było zmian? No ale, trzymamy się sztywno klucza i musimy grać tak, jak nam każą – spostrzegł Wojciech Jankowski w rozmowie ze sportzpazurem.pl.

A jak wygląda kadra czerwono-czarnych? – Opuścił nas Maciej Pacanowski, który otrzymał kontrakt i pojechał do Londynu. Tam będzie grał w lidze angielskiej. Jacek Kurowski przedłużył sobie wypożyczenie do ligi niemieckiej, a Gracjan Jarzyński – do ligi belgijskiej. Łukasz Kurowski odszedł natomiast do Grunwaldu Poznań – przekazał trener.

Są też wzmocnienia. – Przewidujemy przyjście tutaj Radosława Mnicha do bramki i Michała Kasprzyka, naszego wychowanka, który grał w Grunwaldzie Poznań – ujawnił nam Wojciech Jankowski.

Czy trener jest spokojny o moc swojego zespołu? – Wiadomo, że my jesteśmy w pełni amatorami. Na razie dwóch zawodników waha się, czy jeszcze rozpocząć treningi. Będziemy jeszcze w czwartek rozmawiać z całą drużyną i zobaczymy, jak nam to wszystko wyjdzie – podsumował szkoleniowiec.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: