Oto cel Startu na sezon 2023. Co z kadrą?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

GTM Start Gniezno myśli o sezonie 2023, w którym drużyna startować będzie na najniższym poziomie rozgrywkowym. Jakie są plany klubu w kontekście przyszłości?

Od kiedy stało się jasne, że spadamy z ligi, to już pewne ruchy pod kątem sezonu 2023 zostały w klubie poczynione. W tym tygodniu mieliśmy spotkanie całego zarządu z głównymi sponsorami i partnerami stowarzyszenia GTM Start Gniezno. Nakreśliliśmy plan związany z przygotowaniami do przyszłorocznych rozgrywek. Ten plan dostał wstępną aprobatę naszych sponsorów, więc praktycznie już działamy. Działań jest wiele na kilku płaszczyznach. Musimy zbudować sztab szkoleniowy, mam tu na myśli trenera młodzieży i menadżera zespołu. Oprócz tego pion techniczny, czyli osoby odpowiedzialne za przygotowanie toru oraz mechanik klubowy. Oczywiście równie ważna jest kwestia zawodników, którzy mieliby stanowić o sile zespołu w sezonie 2023. Plan zakłada budowę silnego zestawienia. Chcemy stworzyć skład, który będzie miał za zadanie powrót do eWinner 1. Ligi po jednorocznym pobycie w 2. Lidze – mówi Radosław Majewski, dyrektor Startu Gniezno w rozmowie z WP SportoweFakty.

A co z kwestią budowania kadry? – Kilku zawodników z końcem sezonu 2022 jest oczywiście w kręgu naszych zainteresowań. Mamy także wytypowaną listę kilkunastu zawodników z innych klubów. Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretach – stwierdza.

Informuje też, że władze klubu dużo rozmawiały na temat przyszłości z Michaelem Jepsenem Jensenem. – Myślę, że na kontynuację tych rozmów przyjdzie jeszcze czas w najbliższych dniach – kontynuuje Majewski.

Odniósł się też do finansów. – Wszystko wskazuje na to, że przy wsparciu naszych sponsorów sezon 2022 zakończymy z czystą kartą w kwestii rozliczeń z zawodnikami. To na ten moment jest dla nas bardzo ważną kwestią, nad którą pracujemy – podsumowuje.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: