Zapadła decyzja ws. przyszłości Pelikana Niechanowo!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Odejście zawodników i trenerów, a także wycofanie drużyny z V ligi – potwierdziły się wszystkie doniesienia, które prezentowaliśmy ws. Pelikana Niechanowo w tym materiale. Klub wydał oficjalne oświadczenie, którego treść przedstawiamy poniżej.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

“Spełnił się czary scenariusz i w trosce o cały Klub Zarząd GLKS Pelikan Niechanowo podjął decyzje o wycofaniu zespołu seniorów z 5 ligi rozgrywkowej. Z całą stanowczością pragniemy zapewnić, że poprzedziły ją wielogodzinne analizy obecnej sytuacji klubu oraz wnikliwa ocena najbliższej perspektywy. Jesteśmy świadomi iż w tym momencie gdy udało się niemal dokonać niemożliwego wiele osób może zadać sobie pytanie „co się stało?”, że Klubu, który był w czołówce klubów piłkarskich w Powiecie Gnieźnieńskim nagle wycofuje się z rozgrywek 5 ligi – szósty poziom rozgrywkowy w Polsce.

Pewne wydarzenia miały miejsce zimą, gdzie kluczowi gracze tworzący kręgosłup piłkarski i moralny zespołu postanowili odejść z Pelikana i szukać piłkarskiego szczęścia gdzie indziej. Decyzja poszczególnych piłkarzy odbiła się na poczynaniach trenera Andrzeja Stefańskiego, który Niechanowo zamienił na Trzemeszno.

Po wydarzeniach z przełomu roku udało się sprowadzić doskonałego szkoleniowca Przemysława Brzezińskiego, któremu dokooptowany został trener pracujący na tym samym poziomie Michał Bigaj. Duet ten, dokonał czegoś co wydawało się niemożliwe. Wraz z kilkoma graczami „Starej gwardii” oraz kilkoma nowymi twarzami obronili 5 ligę. W rundzie wiosennej zdobyli 14 punktów (dla przypomnienia na jesień tych punktów było 17).

Czasu na świętowanie nie było zbyt wiele. Po zakończeniu sezonu Zarząd Klubu przedstawił zarządowi drużyny seniorów plany i pomysły na sezon 2022/2023, które to zostały w całości zaakceptowane przez kadrę seniorów. Rozpoczął się okres przygotowawczy, trenerzy zaplanowali mecze kontrolne, a na Plantach rozpoczęły się prace mające na celu poprawę jakość płyty boiska.

W pierwszym meczu sparingowym zespół prowadzony przez duet Brzeziński – Bigaj zmierzył się z Lechitą Kłecko – zespołem będącym również w pewnej przebudowie. Mecz ten odbywał się w Kłecku. Wynik spotkania 2:1 dla gospodarzy.

Po tym meczu doszło do czegoś czego nikt się nie spodziewał. Począwszy od zarządu przez pion szkoleniowy. Zespół postanowiło opuścić kilku kluczowych graczy, tych samych którzy swoją postawą pomogli utrzymać Pelikana w 5 lidze. W ślad za tymi zawodnikami poszło kilku innych i sztab szkoleniowy na poniedziałkowym spotkaniu oświadczył iż misja występ w 5 lidze nie ma szans w sezonie 22/23 ze względu na brak odpowiedniej jakości w kadrze seniorów.

Stało się tak, mimo poszukiwań graczy z bliższej bądź dalszej okolicy, tak aby tą jakość zapewnić na odpowiednim poziomie tak aby Pelikan Niechanowo mógł grać o połowę ligowej tabeli.

W związku z powyższym Zarząd GLKS Pelikan Niechanowo po wielu rozmowach, konsultacjach z partnerami, samorządem i środowiskiem piłkarskim podjął decyzje o wycofaniu pierwszego zespołu z 5 ligi i skupieniu się na nadrzędnym celu, jaki stawia sobie Zarząd GLKS Pelikan Niechanowo – szkoleniu młodzieży. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, iż brak seniorskiego zespołu w rozgrywkach 5 ligi nie oznacza likwidacji klubu, a jedynie otwiera nową kartę w historii klubu.

Z całą stanowczością pragniemy zapewnić, że przy podejmowaniu tej trudnej decyzji, która z pewnością wywoła sporo kontrowersji, kierowaliśmy się wyłącznie dobrem klubu i głęboko wierzymy iż już niebawem stworzymy zespół, który będzie gotów do gry na odpowiednim poziomie a pierwsza 11 wypełniona będzie wychowankami”.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 21 lipca 2022 o godz. 06:15:17


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: