Afera przed meczem Startu. GKSŻ wyjaśnia

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

“ROW będzie patrzył jak Start wyrzuca go z ligi? Terminarz wzbudza kontrowersje” – pisze “Przegląd Sportowy”. To oczywiście nawiązanie do harmonogramu ostatniej kolejki eWinner 1. ligi.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Mecz ROW Rybnik – Orzeł Łódź zaplanowano na sobotę, a Aforti Start Gniezno – Stelmet Falubaz Zielona Góra – na niedzielę. Jeżeli “Rekiny” wygrają, to czerwono-czarni pojadą z Falubazem o nic, bo będzie pewne, że nie unikną degradacji do drugiej ligi.

Jeżeli zaś ROW przegra, to wszystko będzie w rękach Startu. “Bardzo dużo kontrowersji wzbudza to, że spotkania, których wyniki są od siebie zależne, zostaną rozegrane w różne dni!” – podkreśla “PS”.

“Jeśli jednak ROW przegra lub zremisuje, dojdzie do sytuacji rodzącej patologię. Bez względu na okoliczności pojawią spekulacje na temat postawy zielonogórzan. Dla nich ze sportowego punktu widzenia mecz w pierwszej stolicy Polski nadal nie będzie miał żadnego znaczenia, dla gospodarzy będzie meczem o wszystko. Jakakolwiek wygrana Startu zapewni im trzy punkty (w Zielonej Górze pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 45:45) i doprowadzi do niekończących się dyskusji na temat postawy drugiej drużyny” – czytamy w dalszej części materiału “Przeglądu Sportowego”.

Gazeta skontaktowała się w tej sprawie z wiceprzewodniczącym GKSŻ Zbigniewem Fiałkowskim. – Żaden z klubów w tej sprawie się do nas nie zwracał. Poza tym ramówki telewizyjne są znane i stałe. Dwa mecze zawsze są telewizyjne i odbywają się w osobne dni. Nie mieliśmy możliwości inaczej rozplanować tych dwóch spotkań, ponieważ zarówno mecz ROW-u z Orłem oraz Startu z Falubazem są spotkaniami telewizyjnymi – przekazał.

Wyjaśnił również, że mecze do ramówki są dobierane wspólnie z Canal+ i zawsze czynione są starania, by w telewizji pokazać te najbardziej atrakcyjne pojedynki. Fiałkowski podkreśla, że “wszystkim nie da się zawsze dogodzić”.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 20 lipca 2022 o godz. 07:41:26


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: