Byliśmy w restauracji Azuki. Wrażenia? “Smak jest jak z kosmosu”

Lubicie próbować nowych kuchni świata? A może jesteście smakoszami sushi i szukacie nowych miejsc, aby je spróbować? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi TAK, koniecznie musicie wpaść do restauracji japońskiej AZUKI!

Mieliśmy okazję tam gościć i szczerze, od serca, możemy wam tę miejscówkę polecić! Sam wystrój tego miejsca, w połączeniu z muzyką i przepysznym jedzeniem, przeniesie was w zmysłową podróż do Japonii. Nawet, jeżeli nie znacie się zbytnio na kuchni japońskiej, nic straconego.

Obsługa jest tam bardzo profesjonalna i uprzejma, więc z całą pewnością wszystko chętnie wam wytłumaczy. Osobiście mieliśmy okazję skosztować pierożków Gyoza w dwóch wersjach, z kurczakiem oraz z kaczką i trzeba przyznać, kompletny obłęd! Pierożki Idealnie komponują się z podawanym sosem.

Następnie skosztowaliśmy letniej nowości w Azuki, Tori soup, czyli wywaru z kurczaka z mnóstwem warzyw! Poza świetnym smakiem i idealnie dobranymi składnikami, trzeba przyznać, że porcja jest tak duża, że wyjście z pustym brzuchem automatycznie staje się niemożliwe.

Jeśli chodzi o danie główne, skosztowaliśmy trzech rodzajów sushi: Kaburamaki, Uramaki oraz Futomaki. Choć te nazwy dla wielu z was mogą brzmieć dziwnie, (spokojnie, dla nas też) to musimy przyznać, ich smak jest jak z kosmosu!

Jeżeli chcecie zabrać waszą drugą połówkę, przyjaciół czy rodzinę w ciekawe, klimatyczne miejsce z pysznym jedzeniem, musicie znać adres : Gniezno, Rzeźnicka 1.

PS. Jak już tam będziecie, koniecznie zasmakujcie wina śliwkowego, jest obłędne!

/ materiał powstał w ramach współpracy z Azuki Restauracja Japońska /

Ostatnia aktualizacja artykułu: 16 lipca 2022 o godz. 14:49:41