Stella potraktowała ten mecz jak trening. Start musi obejść się smakiem

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Dość pechowo zakończyli rundę zasadniczą Superligi sezonu 2021/22 hokeiści Stelli Gniezno. Gnieźnianie prowadzili 3:1, jednak w końcówce stracili dwie bramki, a następnie przegrali w karnych. Tym samym nie pomogli UKH Startowi 1954 Gniezno, który zakończył już sezon. Jeżeli Stelliści by wygrali, to wówczas czerwono-czarnych czekałby mecz o brązowy medal.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Pierwsza kwarta spotkania pomiędzy Stellą  i Wartą to wyrównana gra z obydwu stron z lekką przewagą poznaniaków. Na tablicy wyników było jednak 0:0. Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Waldemar Rataj. Pięć minut później wyrównał Krzysztof Zakszewski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie, w 33. minucie bramkę na 2:1 dla gnieźnian zdobył Damian Jarzembowski, który wcześniej obejrzał żółtą i zieloną kartkę.  W 49. minucie prowadzenie Stelli podwyższył Hubert Grotowski i gdy wydawało się, że laskarze z Pierwszej Stolicy utrzymają prowadzenie, Warta wzięła się do pracy i w przeciągu pięciu minut zdobyła dwie bramki.

Taki wynik utrzymał się do końca meczu i o wyniku zadecydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się hokeiści Warty Poznań, wygrywając 5:4 i zdobywając dwa cenne ligowe punkty, a gnieźnianie jeden.

Tym samym to gracze z Poznania zagrają w play-offach, zaś Stella o ligowy byt powalczy w barażach z Polonią Środa Wielkopolska (drugą drużyną I ligi).

– Graliśmy dość dobrze. Wiedzieliśmy przed meczem, że ten mecz jest dla nas tak troszeczkę mniej ważny, bo czy zwycięstwo, czy przegrana, i tak mamy baraż, więc potraktowaliśmy go jako dobry trening. Dość długo prowadziliśmy, później Warta wyrównała i tak się zakończyło. Na pewno gramy teraz z Polonią Środa – w przyszłą sobotę w Środzie, a w niedzielę  w Gnieźnie – powiedział trener Stelli Gniezno, Rafał Grotowski.

Stella Gniezno-Warta Poznań 3:3 k. 4:5

Bramki dla Stelli Gniezno: Krzysztof Zakszewski (29’), Damian Jerzembowski (33’), Hubert Grotowski (49’); dla Warty Poznań:  Waldemar Rataj (24’), Michał Wachowiak (52’), Szymon Cyprych (57′).

Karne: 1:0 Stella, 1:1, 1:1 (upływ czasu), 1:2 Warta, 2:2, 2:2 (bramkarz Stelli broni), 2:2 (bramkarz Warty broni), 2:2 (bramkarz Stelli broni), 3:2 Stella, 3:3, 3:4 Warta, 4:4, 4:4 (boczna siatka), 4:4 (obok bramki), 4:5 Warta, 4:5 Warta (bramkarz Warty broni).  

Ostatnia aktualizacja artykułu: 19 czerwca 2022 o godz. 08:23:31


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: