Polonia wydała komunikat ws. odwołanego meczu!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W związku z odwołaniem meczu 7. rundy eWinner 1. Ligi Żużlowej w dniu 29.05.2022 pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz i Aforti Startem Gniezno, Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz Spółka Akcyjna informuje, że każdorazowo decyzję o odwołaniu meczu podejmuje sędzia zawodów.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Mecz pomiędzy Abramczyk Polonią i Aforti Startem w piątek otrzymał status meczu zagrożonego. Zgodnie z regulaminem organizator meczu, który jest zagrożony, musi niezwłocznie ubić całą nawierzchnię, by umożliwić spływanie wody na płytę wewnątrz toru w przypadku wystąpienia opadów.

ŻKS Polonia Bydgoszcz SA informuje, że to komisarz toru, a w dniu rozgrywania meczu także sędzia zawodów, nadzorują prace i wydają polecenia co do przygotowania nawierzchni. Każda praca, która odbywa się na torze, to decyzja wydana przez komisarza toru lub sędziego.

Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz SA dołożył wszelkich starań, by mecz odbył się w wyznaczonym terminie oraz wykonał wszystkie polecenia przedstawicieli Głównej Komisji Sportu Żużlowego począwszy od momentu ogłoszenia statusu meczu zagrożonego, do ostatecznego odwołania przez sędziego niedzielnych zawodów. Potwierdzeniem są m.in. słowa przedstawicieli drużyny gości.

Przed zawodami sędzia zawodów spotkał się z zawodnikami obu drużyn. Zarówno zawodnicy gości, jak i zawodnicy gospodarzy nie wyrazili chęci jazdy, ze względu na niebezpieczne miejsca na torze i zakomunikowali to sędziemu zawodów.

Kluby zaproponowały jako nowy termin rozegrania meczu niedzielę, 5 czerwca. Ostateczną decyzję musi podjąć Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Jednocześnie informujemy, że klubowi mocno zależało, by rozegrać to spotkanie w wyznaczonym dniu i godzinie. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by poprawić nawierzchnię i wykonaliśmy każde polecenie komisarza i sędziego zawodów. Niestety, wcześniejsze opady deszczu okazały się zbyt mocne.

Informujemy, że wszystkie bilety zachowują ważność na nowy termin, także te, które zostały zeskanowane przy wejściu. Istnieje możliwość zwrotu biletów. W tym celu należy na adres biuro@polonia.bydgoszcz.pl wysłać prośbę o zwrot zawierającą numer transakcji zakupowej lub numer biletu (jeśli z transakcji ma być zwrócona tylko część biletów).

Bilety, które zostały zakupione w kasie muszą być w niej zwrócone.

Źródło: Polonia Bydgoszcz

Ostatnia aktualizacja artykułu: 30 maja 2022 o godz. 10:55:10


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: