Niedosyt Stelli Gniezno. Artur Mikuła: Oczywiście, że można było wygrać

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Pomimo sporej przewagi na boisku i wielu dogodnych sytuacji, hokeiści Stelli Gniezno przegrali u siebie po karnych w sobotę, 28 maja z AZS-em AWF Poznań.

--> Lubisz czytać nasze teksty? Dodaj nam energii do dalszego działania (KLIKNIJ TUTAJ)!

Wydawało się, że ten mecz nie będzie miał takiego przebiegu, ponieważ po pierwszej kwarcie przeważali laskarze z Poznania i to oni długo prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Nowakowskiego. Stella wyrównała w 15. minucie (bramka Tomasza Sudocza) i takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta meczu przy Sportowej.

W drugiej odsłonie gnieźnianie poszli za ciosem, przeważając na boisku i dokumentując to zdobyciem bramki na 2:1 przez Rafała Stupczyńskiego. Akademicy z Poznania nie złożyli jednak broni i w 27. minucie wyrównali po krótkim rogu (druga bramka Mateusza Nowakowskiego). Cztery minuty później Stella znów prowadziła po trafieniu Huberta Grotowskiego i kiedy wydawało się, że utrzyma ten rezultat do końca, w 56. minucie wyrównał Łukasz Kurniewicz.

Więcej bramek nie padło i doszło do karnych zagrywek, które lepiej wykonywali gracze AZS-u wygrywając serię 3:2 i wywożąc tym samym z Gniezna dwa ligowe punkty. Punkt został natomiast w pierwszej stolicy Polski.

Stella Gniezno – AZS AWF Poznań 3:3, k. 2:3

Bramki: dla Stelli Gniezno: Sudocz (15’), Stupczyński (25’), Grotowski (31’); dla AZS-u AWF Poznań: Nowakowski 2 (3,27’), Kurniewicz (56’)

Rzuty karne: 1:0 Stella, 1:1 AZS AWF, 1:1 (bramkarz AZS-u AWF broni), 1:2 AZS AWF, 1:2 AZS AWF (bramkarz AZS-u AWF broni), 1:2 AZS AWF (AZS AWF obok bramki), 1:2 AZS AWF (bramkarz Stelli broni), 2:2 Stella, 2:3 AZS AWF.

Oczywiście, że można było wygrać, bo przecież sytuacji mieliśmy strasznie dużo, naprawdę stuprocentowych – można powiedzieć moja, można powiedzieć gdzieś tam kolegi i to nie jednego. Goście gdzieś tam to wykorzystali. Byłyby trzy punkty. Mecz ogólnie fajny choć był do wygrania.  Walczymy o utrzymanie w Superlidze. Za tydzień gramy z Politechniką – powiedział po meczu zawodnik Stelli Gniezno Artur Mikuła.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 28 maja 2022 o godz. 22:06:20

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!