Mieszko już myśli o kadrze na przyszły sezon. Mamy pierwsze ustalenia!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

To już raczej pewne, że Mieszko Gniezno w tym sezonie nie wywalczy awansu do III ligi. W klubie mogą zatem myśleć, jak odpowiednio przygotować się do kolejnych czwartoligowych rozgrywek. Czy jest już koncepcja kadry?

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Nie ma co ukrywać, fotel lidera IV ligi odjechał gnieźnieńskiemu zespołowi i trzeba się już raczej pogodzić z tym, że następny rok Mieszko spędzi na zapleczu III ligi. – Zgadzam się z tym, że marzenia o awansie na pewno mocno się oddaliły. Różnica punktowa między Mieszkiem i Unią Swarzędz jest znaczna. Raczej musiałby się wydarzyć kataklizm, by coś się tutaj zmieniło. Bądźmy realistami – powiedział nam prezes Mieszka Marek Lisiecki.

Jednocześnie ujawnił, że trwają prace nad budową kadry na przyszły sezon. – Rozmawiamy o tym z trenerem Przemkiem. Generalnie chcemy utrzymać 90 proc. załogi. – dodał sternik klubu ze Strumykowej.

Na razie prezes nie chce otwarcie mówić, co na to zawodnicy, ale wydaje się, że raczej byłaby chęć kontynuowania współpracy. Mają też być wzmocnienia.

– Coś będziemy szukać. Zobaczymy, co się pojawi na rynku. My chcemy, ale też mamy określony budżet i zobaczymy, kogo uda się znaleźć za pieniądze, jakie posiadamy – podkreślił Marek Lisiecki.

Planowania przyszłości klubowi z Gniezna na pewno nie ułatwia aktualna sytuacja gospodarcza. Prezes Mieszka spostrzegł, że na klubową kasę wpływa szereg czynników, o których wszyscy doskonale wiemy. Wobec tego na dziś trudno mówić o tym, jakim budżetem klub będzie dysponować w 2023 roku.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 13 maja 2022 o godz. 19:15:14


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: