Prawdziwy hit. Takiego wydarzenia w Witkowie jeszcze nie było!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Miasto spod znaku oka opatrzności szykuje wydarzenie o nietuzinkowym charakterze. Wszystko w ramach przypadających na czerwiec Dni Witkowa 2022.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Machina organizacyjna dotycząca Gali MMA w Witkowie ruszyła już pod koniec minionego roku wraz z rozpoczęciem rozmów na linii Klub Sportowy „MMA Witkowo – Władze Witkowa. Efektem spotkań Łukasza Bosackiego – Prezesa oraz Trenera z Marianem Gadzińskim – Burmistrzem Gminy i Miasta w Witkowie oraz Radnymi Rady Miejskiej  było podjęcie decyzji o organizacji tego wydarzenia na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Gala z okazji przypadającego w tym roku dziesięciolecia Klubu MMA Witkowo odbędzie się 18 czerwca w ramach Dni Witkowa (18-19 czerwca).

– Od dekady Klub Sportowy MMA Witkowo odgrywa bardzo ważną rolę na sportowej mapie Gminy Witkowo. Dba o rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również z powodzeniem promuje naszą społeczność na wielu arenach w całej Polsce. Dlatego cieszę się z propozycji Prezesa i Trenera klubu Pana Łukasza Bosackiego, który wyszedł z inicjatywą organizacji Gali MMA i to właśnie w Witkowie, czyli miejscu, w którym powstał i funkcjonuje klub. Dzięki przychylności Radnych Rady Miejskiej, którzy dali zielone światło temu wydarzeniu, podjęliśmy decyzję o tym, aby Gala odbyła się na Stadionie Miejskim w ramach pierwszego dnia tegorocznych Dni Witkowa. Mamy nadzieję, że lokalizacja, pora dnia, a także oprawa zawodów okaże się strzałem w dziesiątkę. Już teraz zapraszamy Witkowian, przyjezdnych oraz miłośników tego sportu na Galę MMA organizowaną z okazji przypadającego na ten rok dziesięciolecia klubu. Do zobaczenia – podkreśla Marian Gadziński, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.

Przed publicznością zaprezentują się miejscowi zawodnicy MMA Witkowo, którzy zmierzą się z reprezentantami klubów z całej Polski. Serca miejscowej publiczności zabiją mocniej, kiedy w klatce pojawią się: Julia Graczyk, Szymon Wieczorek, Adrian Horn, Wojciech Monarcha, Mateusz Krukowski, Nikodem Blaszyński i Mikołaj Paruszewski.

Nad prawidłową organizacją czerwcowego wydarzenia czuwać będą przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, a przede wszystkim Klubu MMA Witkowo. Niezwykle ważną rolę w całym przedsięwzięciu odgrywa Prezes oraz Trener Łukasz Bosacki – jeden z najlepszych polskich sędziów MMA, sędzia na największych galach w Polsce, Europie, a nawet świecie – KSW, czy nawet UFC, których fanom mieszanych sztuk walki nie trzeba przedstawiać.

– Pomysł na organizację gali MMA w Witkowie tlił się w naszych głowach już od kilku lat, ale nigdy nie było odpowiedniego do tej organizacji czasu, miejsca oraz „fundamentu”. Aktualnie w 2022 roku Klub Sportowy MMA Witkowo obchodzi 10-lecie istnienia i stwierdziliśmy, że jest to idealny moment na zorganizowanie takiej imprezy. Stadion Miejski w Witkowie jak żadne inne miejsce kojarzy się ze sportowym widowiskiem. Mamy nadzieję, że to widowisko przejdzie do historii i rokrocznie będziemy organizować kolejne jubileusze klubowe zwieńczone galą MMA – mówi współorganizator Łukasz Bosacki.

Początek Witkowskiej Gali MMA już o godzinie 19:00. Zwiastun sportowych emocji poczujemy już dzień wcześniej za sprawą oficjalnej ceremonii ważenia, która odbędzie się o godzinie 18:00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Więcej szczegółów już niebawem.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 15 kwietnia 2022 o godz. 13:07:09


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: