Czegoś takiego jeszcze nie było. Budowa ruszyła!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Ruszyły prace mające na celu stworzenie pierwszego w Gnieźnie boiska do piłki ręcznej plażowej. Zlokalizowane będzie ono na gnieźnieńskich Dalkach. Sponsorem przedsięwzięcia jest firma Marcina Grzelaka “Warto Szkolić”, natomiast prace uważnie dogląda m.in. doskonale znany w Gnieźnie piłkarz ręczny Adam Kniaź. Wszystko oczywiście odbywa się pod auspicjami Szczypiorniaka Gniezno.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca ze Stowarzyszeniem “Aktywne Dalki”, które dało zielone światło na to, by na jego terenie stworzyć takie boisko.

Chcemy tam przygotowywać się do sezonu letniego. W Gnieźnie nie ma takiego boiska, więc trzeba sobie samemu zbudować – mówi nam Marcin Grzelak, główny pomysłodawca tej inicjatywy.

Jesienią i zimą Grzelak gra w Szczypiorniaku na hali, a latem wraz z kilkoma kolegami z boiska przerzuca się na plażową odmianę piłki ręcznej. Bez wątpienia infrastruktura pomoże naszym szczypiornistom w doskonaleniu swoich umiejętności. ‘

Już planujemy treningi – zarówno dla amatorów, dzieci, jak i sekcji seniorów. Osoby chętne mogą kontaktować się ze Szczypiorniakiem Gniezno. Już w kwietniu rozpoczną się treningi – dodaje Grzelak.

Piasek pod boisko ma być wysypany i wyrównany najpóźniej w przyszłym tygodniu. Następnie będzie trzeba zamontować linie, bramki i piłkochwyty. Jeżeli wszystko dopisze, to boisko powinno być gotowe do świąt. Koszt tej inwestycji to około 10 tys. zł.

Największym kłopotem są na razie bramki. Inicjatorzy przedsięwzięcia póki co są w stanie postawić jedynie na ekonomiczną wersję. Jeżeli byłby ktoś, kto chciałby pomóc w tym zakresie i przekazać “porządne” bramki, to byłaby to bez wątpienia świetna sprawa – zachęcamy do wsparcia!

Ostatnia aktualizacja artykułu: 23 marca 2022 o godz. 16:10:37


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: