Oficjalnie: Mirosław Jabłoński kończy karierę

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Mirosław Jabłoński potwierdził za pośrednictwem Facebooka, że kończy karierę żużlową. Nie powinno to nikogo dziwić, bo na taki ruch doświadczonego zawodnika zanosiło się od jakiegoś czasu.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Jabłoński to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych wychowanków Startu Gniezno. Ostatni rok swojej kariery spędził właśnie w macierzystym klubie. Nie był on jednak zbyt udany dla tego zawodnika – notował jedynie pojedyncze przebłyski. Już w 2021 roku pojawiły się pogłoski, że zawiesi kevlar na kołku. I tak też się stało.

Mirosław Jabłoński schodzi ze sceny po latach wzlotów i upadków. Młodszy z braci karierę zaczynał w 2001 roku, w Starcie Gniezno. Miał również umowy w klubach z Gdańska, Częstochowy, Rzeszowa, Krosna czy Łodzi.

O przyczynie zakończenia kariery Jabłoński poinformował na Facebooku. “Taki gadżet (patrz zdjęcie – dop. red.) w biodrze sprawia, że to już jest koniec… Czas odwiesić kevlar na kołku, a motocykle zostawić w warsztacie na zawsze…” – przekazał młodszy z braci.

“Trochę za szybko, ale taki jest ten sport… Piękny, lecz niebezpieczny! Endoproteza biodra to pokłosie upadku w Daudze prawie 3 lata temu i zwichnięcie tego stawu. Wybitny specjalista dr Jacek Mazek – któremu bardzo dziękuję – próbował je ratować… 4 operacje… Mozolna rehabilitacja… Powrót na tor… Ciężka praca… Jednak okropny ból przy każdym kroku wygrał…” – napisał Mirosław Jabłoński.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 marca 2022 o godz. 05:45:23


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: