Mecz na szczycie dla MKK! Te debiuty bardzo cieszą

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Po wielkich emocjach i głośnym dopingu kibiców koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w sobotę, 5 marca w hali im. Mieczysława Łopatki w meczu na szczycie drugiej ligi drużynę Noteci Inowrocław.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Nierówny przebieg miał sobotni mecz pomiędzy koszykarzami MKK i Noteci. Pierwszą kwartę zdecydowanie wygrali gnieźnianie, którzy skutecznie trafiali za trzy punkty i zasłużenie prowadzili 30:13. W drugiej kwarcie gra MKK się jednak posypała, a Noteć wspierana licznym wsparciem swoich fanów prowadziła w kwarcie 10:0. Niemoc gnieźnian przerwał dopiero rzut Juliusza Barańskiego.

Trzecia kwarta była już bardziej wyrównana i po niej było 58:58. W ostatniej kwarcie ożywili się gnieźnieńscy kibice, którzy ponieśli MKK do zwycięstwa, do którego dołożyli się też czołowi gracze – Adrian Sobkowiak i Dariusz Dobrzycki, a także młody Hubert Konowalski, który rozegrał bardzo dobry mecz. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał Noteć Inowrocław 85:79. Należy dodać, że swój debiut w seniorskim zespole MKK zaliczyli młodzi: Jakub Szkudlarek oraz Oliwier Kurka.

-Udało nam się wygrać ten mecz. Pokazaliśmy, że mamy charakter. W pierwszej rundzie przegraliśmy dosyć sporo w Inowrocławiu. Teraz się zrewanżowaliśmy. Myślę, że w fajny sposób i widowiskowy dla kibica możemy zachęcić do większego wsparcia w przyszłych meczach.-powiedział po meczu Adrian Sobkowiak.

Sklep Polski MKK Gniezno-Noteć Inowrocław 85:79 (30:13, 17:30, 11:15, 27:21)

Punkty:

Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 20, A. Sobkowiak 17, Barański 14, H. Konowalski 14, Szydłowski 8, Wietrzyński 5, Rau 4, Kozłowski 3, Kurka, Szkudlarek.

Noteć Inowrocław: Majer 15,  Marciniak 14, Stańczuk 12, Grod 11, Filipiak 9, Kondraciuk 8, Bielecki 8, Nawrot 2, Kuźmiński, Kretkowski, Zhaludok.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 marca 2022 o godz. 20:07:38

Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!