Jest decyzja ws. rosyjskich żużlowców!

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Rosyjscy żużlowcy zostają wykluczeni z rozgrywek! Opublikowano już oficjalny komunikat w tej sprawie.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

“W związku z bezprawną zbrojną inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, jak również wobec faktu, że ta brutalna napaść wspierana jest przez państwo białoruskie Polski Związek Motorowy wyklucza aż do odwołania zawodników rosyjskich oraz białoruskich z udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach motorowych organizowanym na terytorium Polski .  Wyklucza się również reprezentacje tych krajów z udziału w zawodach sportowych rozgrywanych w Polsce.

Ponadto zawodnikom z licencją Polskiego Związku Motorowego zakazuje się startów w zawodach organizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz na terenie Republiki Białoruskiej.

Wierzymy, że w obliczu zbrodniczych działań Federacji Rosyjskiej wspieranych przez Republikę Białoruską konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków, które pokażą stanowczy sprzeciw wobec agresji obu tych państw” – czytamy w komunikacie.

Wobec tego ligowi rywale Startu Gniezno będą osłabieni! Wybrzeże Gdańsk traci Wiktora Kułakowa, ROW Rybnik – Siergieja Łogaczowa, a Polonia Bydgoszcz – Romana Lachbauma.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 marca 2022 o godz. 17:35:06


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: