Sensacja! Mieszko Gniezno liderem przed startem II rundy

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Wilki Wilczyn wycofały się z IV ligi, a wszystkie mecze z udziałem tego zespołu zostały anulowane. W związku z tym Mieszko Gniezno jeszcze przed startem drugiej rundy rozgrywek wrócił na fotel lidera tabeli!

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Po weryfikacji Mieszko Gniezno ma 39 punktów, a Unia Swarzędz – 37. Na trzeciej lokacie znajduje się Nielba Wągrowiec z dorobkiem 36 “oczek”.

O możliwości wycofania się Wilków Wilczyn z IV ligi mówiono już od dłuższego czasu. Jeszcze niedawno nie było jednak wiadomo, jak wobec tego zachowa się WZPN.

W tym miejscu warto odnotować, że Wilki nie zdołały ukończyć I rundy – zespół nie rozegrał jednego spotkania.

Poniżej komunikat WZPN:

Dziewiętnaście zespołów będzie rywalizować wiosną w ARTBUD IV lidze. Z rozgrywek wycofała się drużyna Wilków Wilczyn, co ma swoje konsekwencje m.in. dla układu tabeli.

Problemy klubu ze strefy konińskiej były już widoczne jesienią. Zawodnicy kilka razy opóźniali swoje wyjście z szatni na spotkania, a na pojedynek z Olimpią Koło nie pojechali. To ma w tej chwili swoje spore konsekwencje.

Drużyna Wilków Wilczyn w rundzie jesiennej rozegrała 18 spotkań. Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek § 23 pkt 7 A, w przypadku rozegrania mniej niż 50% spotkań, anuluje się wyniki dotychczasowych spotkań tej drużyny.

Zarazem powoduje to przetasowania w klasyfikacji. Z pozycji lidera do rundy wiosennej przystępować będzie Mieszko Gniezno, która ma 2 punkty przewagi nad Unią Swarzędz, trzy nad Nielbą Wągrowiec i sześć nad Kotwicą Kórnik. Roszady nastąpiły również na dole tabeli – z 16. miejsca (barażowe) w górę przesunął się drugi zespół KKS Kalisz, a na zagrożonej pozycji znalazła się Korona Piaski. Cała tabela po wycofaniu Wilków prezentuje się następująco (klik!).

Anulowanie wyników Wilków dotyczy również klasyfikacji Pro Junior System – zgodnie z regulaminem projektu. Podobnie jak w przypadku ligowej tabeli, odjęte zostają zarówno punkty wycofanego klubu, jak również dorobek pozostałych drużyn zdobyty w meczach z Wilkami.

W mocy pozostają natomiast wszelkie kary dyscyplinarne, które zostały przez zawodników otrzymane w pojedynkach przeciwko Wilkom. Ponadto Wielkopolski ZPN zdecydował, że w prowadzonych przez Związek statystykach nie mających znaczenia dla przebiegu rozgrywek (np. klasyfikacja strzelców), dane z meczów z Wilkami również zostaną zachowane.

Wycofanie drużyny z Wilczyna ma swoje znaczenie także dla rywalizacji w RED BOX V lidze, ponieważ  zgodnie z zapisem Regulaminu Rozgrywek § 23 pkt 1, klub ze wschodu regionu automatycznie zostanie zdegradowany o dwie klasy. W sezonie 2022/23 może wystartować zatem w RED BOX Klasie Okręgowej. Tym samym zmniejsza się liczba spadkowiczów z RED BOX V ligi o jedną drużynę – na tę chwilę degradacja obejmie po trzy najgorsze zespoły z każdej z grup. Liczba ta oczywiście może ulec zwiększeniu w przypadku spadku jakiejkolwiek wielkopolskiej drużyny z III ligi.

Oto aktualna tabela udostępniona na stronie WZPN:

Ostatnia aktualizacja artykułu: 3 marca 2022 o godz. 15:29:41


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: