Nowego zawodnika Orła Gniezno interesuje tylko jedno! [WYWIAD]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Chris JD Timms dołączył do kadry gnieźnieńskiego Orła. Działacze klubu z pierwszej stolicy Polski zdecydowali się na taki transfer po tym, jak z zespołem pożegnał się Arkadiusz Szymański. Brytyjczyk to wicemistrz świata z 2015 roku. Na speedrowerze jeździ już ponad 20 lat i ma wielką chęć wygrywania.

Od ilu lat uprawiasz speedrower? Jakie są twoje najlepsze wspomnienia?

Ścigam się już od około 23 lat. Mam wiele fantastycznych wspomnień, ale czymś wyjątkowym było dla mnie zwycięstwo w testowych zmaganiach z Australijczykami.

A co możesz powiedzieć o zeszłym sezonie w twoim wykonaniu?

Był dla mnie wspaniały! Wygrałem wiele pojedynków i większość imprez drużynowych z Birmingham.

Dlaczego zgodziłeś się na współpracę z Orłem Gniezno?

Gdy miałem 18 lat, podpisałem kontrakt z ekipą z Leszna. To był mój jedyny klub w Polsce. Uważam jednak, że taka zmiana będzie dla mnie zdrowa. Wierzę, że to jest właściwy czas. A jaki zespół mógłby być dla mnie lepszy od Orła Gniezno?

Jak zapatrujesz się na polskie tory?

Ścigałem się na wielu torach w Polsce i ogólnie dobrze się na nich czuję. Właściwie nigdy nie miałem okazji, by rywalizować na owalu w Gnieźnie. Teraz czekam na to szczególnie mocno, tym bardziej że będzie on poprawiany.

Twoje cele?

Moje cele są jasne i proste. Wygrywać. Wszystko, w czym będę uczestniczyć indywidualnie czy drużynowo, chcę wygrać. Drugie miejsca nie są dla mnie.

Podczas ostatnich mistrzostw Europy byłem pod ogromnym wrażeniem postawy chłopaków z Gniezna. Wierzę, że mogę im pomóc w zwiększeniu siły rażenia. Mam również nadzieję na to, że będę się od nich uczyć.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: