Stella w trakcie realizacji drugiego celu. W czym tkwi recepta na sukces?

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Przed derbami Gniezna w hokeju rozmawialiśmy z trenerem Startu Wojciechem Jankowskim (czytaj tutaj >>>), ale i ze szkoleniowcem Stelli Rafałem Grotowskim. Jak jego ekipa przygotowuje się do sobotniego pojedynku?

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Nie mamy jakichś specjalnych przygotowań do tego meczu. Przez cały sezon halowy trzymamy się tych samych rozwiązań. Teraz też nic nie zmieniamy. We wtorek zagraliśmy kolejny w tym roku sparing z drużyną WKS Grunwald. W piątek jeszcze jedna jednostka treningowa i w sobotę mecz – spostrzegł Grotowski.

Start musi w sobotę wygrać, by móc walczyć o medale HMP. Dla czerwono-czarnych to zatem mecz o dalsze „być albo nie być”. – Trudno to w ten sposób nazwać. My do każdego meczu w tym sezonie podchodzimy tak samo – z chęcią wygranej. Cztery mecze udało się wygrać, w dwóch ponieśliśmy porażkę – z Grunwaldem i Pomorzaninem. Do tych meczów jednak też przystępowaliśmy z chęcią zwycięstwa, ale rywal był lepszy i się nie udało. Co będzie w sobotę? Zobaczymy. To dla nas taki sam mecz, jak każdy inny – dodał szkoleniowiec Stelli.

A co przyniósł sparing z Grunwaldem? – Te sparingi mają przyzwyczaić moich chłopaków do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. Dzięki nim cały czas mają kontakt z najlepszymi. Trenujemy z kimś, kto jest na lepszym poziomie. To trwa już drugi rok. Spełnia to swoje zadanie i wywołuje duże zadowolenie wśród naszych chłopaków – zauważył trener.

Kto wie, być może choćby te sparingi są receptą na sukces Stelli. Gnieźnieński zespół w tym sezonie spisuje się bardzo solidnie, czego efektem jest awans do fazy finałowej rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Polski.

Na pewno przed sezonem mieliśmy takie założenia, żeby zagwarantować sobie bardzo spokojny byt w lidze. To był pierwszy cel. Drugi był taki, że jeśli nadarzy się okazja, to będziemy chcieli zagrać o medale mistrzostw Polski. Dzisiaj możemy powiedzieć, że pierwszy cel zrealizowaliśmy, a drugi jest w trakcie realizacji – spróbujemy zawalczyć w każdym kolejnym meczu o zwycięstwo, by dać sobie szansę na medal – podsumował Rafał Grotowski.

Sobotnie derby Gniezna odbędą się w hali przy ulicy Sportowej 5. Początek meczu o godzinie 17:00.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 lutego 2022 o godz. 15:20:06


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: