Derby Gniezna. Wojciech Jankowski: Dodatkowe podgrzewanie atmosfery nie jest konieczne

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Nadchodzą hokejowe derby Gniezna! Dla UKH Startu 1954 Gniezno to mecz z gatunku “być albo nie być” w fazie play-off. Przed pojedynkiem ze Stellą Gniezno rozmawialiśmy z trenerem czerwono-czarnych Wojciechem Jankowskim.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Jak do konfrontacji ze Stellą przygotowują się hokeiści Startu? – Traktujemy to jako normalny mecz w rozgrywkach. Treningi mieliśmy zgodnie z przydziałami – dwa w tygodniu. Cały czas powtarzamy te same elementy – zapewnił nas Wojciech Jankowski.

Szkoleniowiec czerwono-czarnych oczywiście ma świadomość tego, że derby Gniezna będą dla jego drużyny bardzo istotnym spotkaniem. Nie chce jednak nakładać na swoich podopiecznych dodatkowej presji.

Jest to bardzo ważny mecz dla nas, który może nam otworzyć drogę do finałowej czwórki, no i chyba dodatkowe podgrzewanie atmosfery nie jest konieczne. Musimy się wytonować i zagrać swoje – tak, jak zagraliśmy w tych sześciu spotkaniach – podkreślił trener.

Czerwono-czarni rewelacyjnie weszli w ten sezon halowy. Później jednak pojawiły się problemy zdrowotne, a także wymagający przeciwnicy i przyszły porażki.

Bardzo udanie rozpoczęliśmy sezon – trzy mecze, trzy zwycięstwa. Następnie były trzy mecze i trzy porażki. Fakt, że graliśmy bez Gracjana Jarzyńskiego. To mózg naszego rozegrania i wspólnie z Maciejem Wejerowskim skuteczny egzekutor. Patrząc po wynikach z Grunwaldem i AWF-em, to były mecze przegraną jedną czy dwoma bramkami. Z Pomorzaninem było troszeczkę wyżej, ale tam byliśmy jeszcze bez Szymona Kosickiego. Na układy zdrowotne nic nie mogliśmy poradzić – spostrzegł Wojciech Jankowski.

A czy w derbach Gniezna zagra Gracjan Jarzyński? Ostateczna decyzja ma zostać przekazana opinii publicznej bezpośrednio przed tym spotkaniem.

Początek sobotniego meczu Stella – Start o godz. 17:00.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 lutego 2022 o godz. 10:23:27


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: