MKK to jedyny taki zespół w tej elicie. Duże wyzwanie przed naszymi koszykarzami

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Już dzisiaj (piątek) młodzi zawodnicy Sklepu Polskiego MKK Gniezno rozpoczną rywalizację w ramach 1/2 Młodzieżowego Pucharu Polski U19 we Wrocławiu. Przed tym turniejem rozmawialiśmy z Tomaszem Konowalskim, prezesem MKK, a zarazem trenerem drużyny U19.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

– Skoro już znaleźliśmy się w ósemce najlepszych zespołów Młodzieżowego Pucharu Polski U19, to jedziemy przede wszystkim po to, by w każdym meczu zagrać o zwycięstwo. Niewątpliwie będzie to bardzo trudne zadanie, bo jako jedyny zespół w tej, nazwijmy to elicie, składamy się wyłącznie z wychowanków. Myślę jednak, że zarówno chłopcy, jak i cały sztab trenerski, jedzie z nastawieniem, by od pierwszego spotkania grać o punkty – podkreśla Konowalski w rozmowie ze sportzpazurem.pl.

A co można powiedzieć o rywalach? Kto będzie najgroźniejszy dla MKK?

– Myślę, że nasz pierwszy rywal, a więc gospodarz – WKK, chyba będzie należał do faworytów. To zespół, który w dużej mierze składa się z drugoligowych zawodników i takich, którzy już nawet grają w pierwszej lidze. Bardzo mocny zespół, który dość dobrze znamy, to drużyna Trefla Sopot. To nasi drugoligowi rywale. GTK Gliwice natomiast w zeszłym roku w kategorii 2002/2003 zdobyło mistrzostwo Polski. Tam też jest kilku bardzo dobrych zawodników, uczniów SMS Władysławowo plus Olek Wiśniewski, który regularnie od dwóch sezonów gra w ekstraklasie w Gliwicach. Tak naprawdę nie ma słabych zespołów, choć po cichutku upatruje się faworyta w postaci WKK – podsumowuje działacz i trener MKK.

Harmonogram meczów MKK U19:
Piątek, 16:00 WKK Wrocław – Sklep Polski MKK Gniezno
Sobota, 15:00 Trefl 1LO Sopot – Sklep Polski MKK Gniezno
Niedziela, 10:00 Sklep Polski MKK Gniezno – GTK Gliwice

Transmisje dostępne będą TUTAJ >>>

Ostatnia aktualizacja artykułu: 4 lutego 2022 o godz. 12:09:58


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: