Nowa wizja Vitcovii. Chcą stawiać na swoich

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W Witkowie idzie nowe. 1 lutego przedstawiona została nowa wizja dla klubu. W pigułce – zakłada ona granie swoimi zawodnikami, którzy przede wszystkim mają czerpać przyjemność z rywalizacji i trenowania.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

W Witkowie trochę się pozmieniało. Klub odczuł pandemię koronawirusa, ale i Polski Ład, który jest problematyczny dla przedsiębiorców. Część sponsorów zawiesiła przekazywanie środków na rzecz Vitcovii, a pomoc od innych stanęła pod znakiem zapytania. Generalnie klubowy budżet ucierpiał.

By nie zadłużyć klubu, prezes Dominik Górski nie zamierza wydawać pieniędzy na piłkarzy, o czym zostali oni poinformowani. – Jeżeli sponsorzy stwierdzili, że nie będą nas wspierać, to ja – jako prezes – nie mogłem obiecać niczego zawodnikom – podkreślił włodarz Vitcovii.

Obecna idea jest taka, by grać swoimi piłkarzami, a nie tymi, którzy dojeżdżali z różnych miejscowości. Piłkarze mają czerpać z tego radość. Na zyski finansowe na razie nie mają jednak co liczyć.

– Stawiamy na Witkowo – zaznaczył Dominik Górski.

Kadra zawodnicza na pewno się zmieni, ale na razie konkretów jeszcze nie ma. Doszło również do modyfikacji na stanowisku szkoleniowca. Ustępującego Macieja Rozmarynowskiego zmienił Karol Szymczak. Vitcovia ma też wycofać zespół z klasy B i skupić się na V lidze, a także szkoleniu dzieci oraz młodzieży.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 3 lutego 2022 o godz. 15:37:53


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: